Odpust parafialny ku czci św. Kazimierza - 3 marca

  1. 1. W naszej parafii przeżywamy dzisiaj odpust ku czci św. Kazimierza. Sumie odpustowej o godz. 11.00. będzie przewodniczył proboszcz z parafii Gruszów Wielki ks. Józef Szczęśniak. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do św. Kazimierza i ucałowanie relikwii Patrona naszej parafii.
  2. 2. Zapraszamy dzisiaj na Nabożeństwo 40 godzinne wg następującego programu: po sumie Lisiaki północne i Podkościele, od 13.00 Lisiaki południowe, od 14.00 Kaczówka i Osiedle, o 15.30 Nieszpory Eucharystyczne i Msza św.
  3. 3. W środę wypada Środa Popielcowa. Rozpoczniemy w tym dniu Wielki Post. Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 17.00 i o 16.00 w Narożnikach. Katolików obowiązuje w tym dniu: post ścisły tzn., że można spożyć 3 posiłki w tym jeden do syta (osoby od 18 do 60 lat) oraz abstynencja od pokarmów mięsnych (od 14 roku życia). Postarajmy się aby zasady te zgodnie z Polską tradycją zachowywane były we wszystkich rodzinach w naszej parafii od dzieciństwa. Uczyńmy sobie wszyscy dobre postanowienia na Wielki Post. Składka w Środę Popielcową przeznaczona jest na Caritas Diecezjalną.
  4. 4. W środę o godz. 16.30 różaniec poprowadzi róża pw. św. Anny.
  5. 5. W czwartek obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Modlitwa różańcowa o 16.30, o 17.00 Msza św.
  6. 6. Droga Krzyżowa w piątek będzie o godz. 17.00, w Narożnikach o 16.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.00.
  7. 7. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w Apelu Pamięci z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych przy pomniku Matki Bożej Katyńskiej. Bóg zapłać. 
  8. 8. O zasadach przyznawania matczynych emerytur z rządowego programu „Mama 4 plus” mogą się dokładnie zapoznać mamy, które urodziły 4 dzieci, aby otrzymać matczyną emeryturę. Warto o tym poczytać w dzisiejszym Gościu Niedzielnym.
  9. 9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w poniedziałek od godz. 8.00 prosimy parafian: Libera Małgorzata, Marszałek Agnieszka, Marszałek Alfreda, Dudek Zofia oraz w sobotę Motyka Jolanta, Niemczura Alicja, Dziedzic Genowefa, Leżoń Barbara.

Please publish modules in offcanvas position.