Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego - 21 kwietnia

1. Z okazji uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, wszystkim miłym Gościom przybyłym z zagranicy i z Polski oraz drogim Parafianom, życzymy: pokoju, który daje Chrystus Zmartwychwstały i radości serca płynącej z częstego przyjmowania Jezusa w Komunii św. Dziękujemy za życzenia świąteczne jakie otrzymaliśmy oraz dary na wielkanocny stół. Bóg zapłać.
2. W Poniedziałek Wielkanocny nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.
3. Najbliższa niedziela jest Świętem Miłosierdzia Bożego.
4. Od Wielkiego Piątku do Niedzieli Miłosierdzia Bożego trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Z tej okazji przez cały tydzień o godz. 7.00 i 18.00 będą odprawiane Msze św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Koronką do Bożego Miłosierdzia. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00 we wtorek. Zapraszamy do udziału w tym niezwykle pięknym nabożeństwie.
5. W środę o 18.00 obowiązkowe spotkanie dzieci I komunijnych i ich rodziców.
6. W środę różaniec o godz. 17.30 poprowadzi róża pw. św. Małgorzaty.
7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dary złożone w sklepach i za jałmużnę w kościele jako „Dary serca” dla potrzebujących. Właścicielom sklepów dziękujemy za umożliwienie zbiórki. Wręczyliśmy paczki o wartości 30 – 40 zł. 10 rodzinom. Dziękujemy paniom z Caritas za przeprowadzenie tej akcji. Bóg zapłać.
8. Dziękujemy serdecznie: lektorom i ks. Wikariuszowi za przygotowywanie asysty w czasie Triduum Paschalnego, ministrantom za gorliwą służbę liturgiczną, pani Organistce i chórowi parafialnemu za ubogacanie liturgii, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz młodym strażakom za asystę przy Grobie Pańskim. Bóg zapłać.
9. Szczególne podziękowanie składamy tym którzy w darze dla parafii wykonali piękną Ciemnicę, Grób Pański oraz dekorację w prezbiterium: Katarzynie Szwajkosz, Bożenie Szwajkosz, Janowi Sipiorowi, Kazimierzowi Gondkowi, Mateuszowi Moździerzowi. Bóg zapłać.
10. Organizujemy autokarową pielgrzymkę do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach na Godzinę Miłosierdzia i Mszę św. w Święto Miłosierdzia Bożego. Zapisy w sklepie p. Seternusów. Wyjazd w przyszłą niedzielę o 12.30 z parkingu przy szkole.
11. Zachęcamy do zakupienia i czytania Gościa Niedzielnego oraz Żyjmy Ewangelią.
12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła we wtorek o godz. 7.30 prosimy panie: Karaś Krystyna, Galus Grażyna, Kilian Leokadia, Kacała Anna, Frąc Bożena, Marek Grażyna oraz w sobotę od godz. 8.00: Bielat Agnieszka, Warias Gabriela, Warias Joanna, Warias Lidia.
13. We wtorek 23 kwietnia uroczyście pożegnamy śp. ks. prałata Stanisława Gawędę. O godz. 9.45 zgromadzimy się przed kościołem, pod dzwonnicą na modlitewne czuwanie. O godz. 10.00 nastąpi uroczyste wprowadzenie ciała do kościoła, następnie odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Różaniec. O godz. 11.00 będzie uroczysta Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem ks. bpa Leszka Leszkiewicza, po niej odprowadzenie na cmentarz parafialny. Prosimy wszystkich Parafian o liczny i pobożny udział w uroczystościach pogrzebowych, by oddać hołd bardzo zasłużonemu dla naszej parafii ks. Prałatowi oraz należne podziękowanie. Parking przy kościele i przy plebanii pozostawmy wolnym dla gości, którzy przybędą na uroczystości.

Aktualności

 • wrzesień 13
  Zmarła śp. Joanna Saładyga
  Msza św. pogrzebowa będzie celebrowana w sobotę 14 września o godz. 15.00 w kościele parafialnym pw....
 • wrzesień 03
  Zmarł śp. Wąż Adolf
  Msza św. pogrzebowa będzie celebrowana w czwartek 6 września o godz. 14.00 w kościele parafialnym pw...
 • wrzesień 03
  Zmarła śp. Krystyna Skrzek
  Msza św. pogrzebowa będzie celebrowana w środę 4 września o godz. 14.00 w kościele parafialnym pw. ś...
 • sierpień 31
  Zmarła śp. Bronisława Kupiec
  Msza św. pogrzebowa będzie celebrowana w poniedziałek 2 września o godz. 13.00 w kościele parafialny...

Ogłoszenia parafialne

Warto przeczytać

Please publish modules in offcanvas position.