Poniedziałek Wielkanocny - 22 kwietnia

1. Przypominamy, że dziś tj. w Poniedziałek Wielkanocny i jutro nie będzie Mszy św. wieczornej.
2. Zachęcamy do zakupienia i czytania Gościa Niedzielnego oraz Żyjmy Ewangelią.
3. Przypominamy, że jutro tj. we wtorek 23 kwietnia uroczyście pożegnamy śp. ks. prałata Stanisława Gawędę.
4. Informacje organizacyjne dotyczące przebiegu uroczystości pogrzebowej.
5. Zgodnie z ustaleniami w Kurii Diecezjalnej pogrzeb śp. ks. prałata będzie miał następujący przebieg. O godz. 8.00 w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej w Tarnowie, gdzie od ponad roku mieszkał ks. prałat St. Gawęda rozpocznie się pierwsza część pogrzebu i Msza św. Następnie ciało Ks. Prałata zostanie przewiezione na parking przy kościele w Nieczajnej, skąd w asyście wozów bojowych OSP w Radgoszczy zostanie uroczyście przywiezione do kościoła, pod dzwonnicę.
6. Wszyscy uczestnicy pogrzebu o godz. 9.45 zgromadzą się przed kościołem, pod dzwonnicą na modlitewne czuwanie. O godz. 10.00 nastąpi uroczyste wprowadzenie ciała do kościoła, następnie odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Różaniec. O godz. 11.00 będzie uroczysta Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem ks. bpa Leszka Leszkiewicza, po niej nastąpi odprowadzenie na cmentarz parafialny.
• Ponieważ w pogrzebie weźmie udział większa ilość kapłanów dlatego w kościele 5 ławek z jednej i z drugiej strony będzie zarezerwowanych dla celebransów.
• Komunia św. dla osób które będą uczestniczyć we Mszy św. na polu będzie udzielana wokół kościoła po obu stronach chodnika.
• Wszystkie poczty sztandarowe i chorągwie będą oczekiwać w szpalerze przed kościołem, a po wejściu do kościoła będą stać pod ścianami kościoła.
• Delegacje z wieńcami także będą oczekiwać przed kościołem. Z racji porządkowych tylko wieńce pogrzebowe od Parafii i Rady Parafialnej zostaną umieszczone przy trumnie w kościele. Pozostałe wieńce, aby nie blokować miejsca w kościele osobom biorącym udział w pogrzebie, zostaną umieszczone przed kościołem. Prosimy, by po Mszy św. osoby niosące wieńce sprawnie wzięły je i ustawiły się w procesji za sztandarami.
• Zgodnie z wolą wyrażoną w ostatnim testamencie Ks. Prałat St. Gawęda zostanie pochowany w grobowcu kapłanów. Wolą ks. Prałata było także aby Strażacy wnieśli jego ciało do kościoła, a następnie na cmentarz.
• Na cmentarzu orszak pogrzebowy zostanie podzielony na dwie części. Asysta liturgiczna, poczty sztandarowe, osoby niosące wieńce ustawią się na chodniku dalszym - prowadzącym do kwatery żołnierzy, ale jak najbliżej grobowca kapłanów. Kapłani, Ks. Biskup, najbliższa rodzina oraz pozostali wierni podejdą do grobowca kapłanów chodnikiem bliższym.
• Prosimy druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej o asystę wozów bojowych od Nieczajnej do kościoła, o zabezpieczenie ruchu przy kościele i na parkingach oraz w drodze na cmentarz.
• Parking przy kościele i przy plebanii pozostawmy wolnym dla gości, którzy przybędą na uroczystości. Będzie można parkować przy cmentarzu i na placu przy byłym posterunku Policji. Zachowajmy wzmożoną ostrożność, by uroczystość odbyła się bezpiecznie.
• Prosimy wszystkich Parafian o liczny i pobożny udział w uroczystościach pogrzebowych, by oddać bardzo zasłużonemu dla naszej parafii Ks. Prałatowi należne uszanowanie i podziękowanie.
• Wszyscy lektorzy oraz wyznaczeni ministranci mają dzisiaj tj. w poniedziałek o godz. 12.00 obowiązkową zbiórkę w kościele.

Please publish modules in offcanvas position.