Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 16 czerwca

1. W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze św. o godz. 7.00 oraz o godz. 10.00 i 16.00 z procesjami, w Narożnikach o godz. 8.30. Składka w Boże Ciało przeznaczona jest na utrzymanie hospicjów w diecezji.
2. W czasie oktawy Bożego Ciała Msze św. będą o godz. 7.00 i 19.00. W niedzielę procesje po Mszy św. o 10.00 i 16.00. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach eucharystycznych codziennie: dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia, dzieci w strojach I komunijnych, chórek, Liturgiczną Służbę Ołtarza, Ochotniczą Straż Pożarną, Róże Różańcowe oraz szczególnie mieszkańców tych części parafii w intencji których będą odprawiane Msze św. o urodzaje i zachowanie od nieszczęść. Dzieci i gimnazjaliści są proszeni, aby nosili feretrony mniejsze, a mężczyźni chorągwie.
3. Z okazji Bożego Ciała w środę od godz. 18.00 będzie spowiedź św.
4. Msze św. na zakończenie roku szkolnego dla podstawówki i gimnazjum w środę o godz. 8.00, dla przedszkola w środę o 19.00.
5. W środę różaniec o godz. 18.30 poprowadzi róża pw. bł. Karoliny.
6. Msze św. wieczorne od tego tygodnia będą odprawiane o godz. 19.00.
7. Dekoracje do ołtarzy na Boże Ciało będą do odebrania u p. kościelnego w środę o godz. 17.30 w przedsionku kościoła.
8. Diecezjalne Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców zaprasza na 82. Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 1 do 2 lipca (poniedziałek i wtorek) br. pod hasłem: „W imię przyszłości kultury”. Centralnym punktem pielgrzymki będzie Msza Św. na jasnogórskim szczycie 02 lipca (wtorek) o 1200. Zapraszamy Nauczycieli, Wychowawców, Katechetów Świeckich, Siostry Katechetki.
Szczegółowe informacje oraz zapisy na pielgrzymkę prosimy zgłaszać do Dekanalnego Duszpasterza Nauczycieli i Wychowawców ks. Józefa Szczęśniaka, proboszcza parafii w Gruszowie Wielkim. e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod nr tel. 507 577 910.
9. W Gościu Niedzielnym są dobre rady dla rodziców i opiekunów o dzieciach rozpoczynających wakacyjny odpoczynek. Warto się z nimi zapoznać.
10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła i wykoszenie trawy w środę od godz. 9.00 prosimy parafian: Błocho Elżbieta, Niemczura Irena, Juzba Bronisława, Sołtys Marzena, Golemo Maria, Mikus Iwona oraz w sobotę także od 8.00: Wójcik Małgorzata, Stopa Teresa, Bogoniowska Krystyna, Toczek Jadwiga.