XIX Niedziela Zwykła – 11 sierpnia

1. W środę różaniec o godz. 18.30 poprowadzi róża pw. św. Elżbiety.
2. W czwartek przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i o 11.00 w Narożnikach. O godz. 6.40 będą śpiewane Godzinki ku czci NMP, o godz. 9.30 modlitwę różańcową w intencji naszej Ojczyzny Polski poprowadzi róża pw. św. Heleny.
3. Uroczyste poświęcenie wieńców żniwnych będzie na Mszy św. o godz. 10.00 oraz w Narożnikach o 11.00. Poświęcenie małych wianków ziół będzie na wszystkich Mszach św.
4. Ponieważ uroczystość Wniebowzięcia NMP jest Świętem Narodowym udekorujmy nasze domy flagami narodowymi.
5. Święto Wniebowzięcia NMP jest Świętem Narodowym dlatego po Mszy św. o godz. 10.00 będzie krótkie nabożeństwo patriotyczne i modlitwa za Ojczyznę pod pomnikiem Matki Bożej Katyńskiej. Zachęcamy do pozostania na tym nabożeństwie i uczczenia Ojczyzny.
6. Ponieważ po wybudowaniu chodników na cmentarzu zostało 140 m2 kostki, (konserwator zabytków nie zgodził się na wykonanie krótkich chodników w kwaterze wojskowej), a nie ma chętnych do zakupu tej kostki, dlatego w tym tygodniu kostka zostanie wykorzystana do wybudowania malutkiego parkingu przy wejściu do kapliczki w Matki Bożej Częstochowskiej w sośninie.
7. Jak przebiegało tajne lądowanie Dakoty w Zabawie, by przewieźć rakietę V2 do Anglii, kolejne ziołowe sposoby leczenia reumatyzmu - o tym warto poczytać w dzisiejszym Gościu Niedzielnym – jest także płyta CD z pieśniami patriotycznymi i religijnymi.
8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu: Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w środę od godz. 800 prosimy panie: Gadziała Grażyna, Błachaniec Roman, Doroż Maria, Kacała Barbara oraz w sobotę od godz. 8.00: Kania Maria, Skrzek Sławomir, Banaś Agnieszka, Kułaga Teresa.

Please publish modules in offcanvas position.