XXI Niedziela Zwykła - 25 sierpnia

1. Komisja Wychowania Katolickiego Episkopatu Polski zwraca się do Rodziców z apelem: „Według doniesień medialnych, w niektórych miejscowościach Polski od września br. planuje się wprowadzenie (finansowanie) edukacji seksualnej. Są też takie miejsca, w których już realizowana jest tzw. edukacja antydyskryminacyjna. Przypominamy, że dziecko nie może uczestniczyć w żadnych tego typu zajęciach bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów”. W związku z powyższym zachęca się Rodziców do czujności i roztropności. Odpowiednią deklarację, którą należy złożyć w szkole, można pobrać za pośrednictwem strony internetowej Wydziału Katechetycznego w Tarnowie lub bezpośrednio ze strony Konferencji Episkopatu Polski.
2. W środę różaniec o godz. 17.30 poprowadzi róża pw. św. Jadwigi.
3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać liturgiczne święto przeniesienia Relikwii św. Kazimierza Patrona naszej parafii. Uroczysta suma z procesją będzie o godz. 10.00.
4. W czasie procesji eucharystycznej prosimy o asystę małe dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia oraz Ochotniczą Straż Pożarną. O niesienie feretronów prosimy:
 figury Matki Bożej Fatimskiej - róża pw. św. Kingi
 figury św. Józefa - róża pw. św. Kazimierza
 2 figurki Dzieciątka Jezus - chórek i dzieci I komunijne.
5. Z okazji święta w naszej parafii prosimy, by wszyscy parafianie się wyspowiadali. Porządek spowiedzi w sobotę: od 15.00 do 16.30 i od 17.00 do 18.00.
6. W sobotę o godz. 18.00 będziemy modlić się za zmarłych Parafian w czasie Mszy św. na cmentarzu. Gdyby padało Msza św. będzie w kościele. Prosimy, by uporządkować groby na cmentarzu i koniecznie segregować śmieci. Kwiaty w doniczkach i szklane znicze prosimy zabierać do domów. Bardzo prosimy, by jak najwięcej śmieci z cmentarza zabierać do domowych śmietników, za które i tak wszyscy płacimy, by zaoszczędzić na płaceniu za wywóz śmieci z cmentarza.
7. Chodniki na cmentarzu w wielu miejscach są zabrudzone rozlanym woskiem. Szkoda, że tak się dzieje. Wypada szanować nasze piękne chodniki wykonane na cmentarzu za parafialne pieniądze i ciężką pracą parafian.
8. Z powodu wykonanych inwestycji i opłat prosimy w przyszłą niedzielę o ofiary na składkę inwestycyjną - ale nie w kopertach - na utrzymanie parafii.
9. Na prośbę Dyrekcji Szkoły rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci z przedszkola będzie w piątek na Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie dzieci i rodziców z Dyrekcją i nauczycielami w budynku szkoły.
10. Od tego tygodniu Msze św. wieczorne będą o godz. 18.00. Z tego powodu kancelaria parafialna w środę będzie czynna od godz. 17.00.
11. Informacje o cudach za wstawiennictwem MB Częstochowskiej, co wybuchło na poligonie w Rosji oraz ciekawostki o pielgrzymkach o tym warto poznać w dzisiejszym Gościu Niedzielnym.
12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 i wykoszenie trawy wokół kościoła prosimy: Cudak Zofia, Cudak Lidia, Przemyska Genowefa, Witaszek Bogusława Cierpik Elżbieta.

Please publish modules in offcanvas position.