Uroczystość Przeniesienia relikwii św. Kazimierza - 01.09.

1. Przeżywamy dziś uroczystość ku czci Patrona naszej Parafii św. Kazimierza, pamiątkę przeniesienia jego relikwii. Po każdej Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do św. Kazimierza i ucałowanie relikwii Patrona naszej Parafii. Starajmy często modlić się do św. Kazimierza i naśladować go w życiu codziennym.
2. W poniedziałek o godz. 8.00 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla szkoły podstawowej.
3. W środę różaniec o 1730 poprowadzi róża pw. św. Agnieszki.
4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Prosimy, by wyspowiadać św. według następującego porządku:
- w środę od godz. 17.00 szkoła podstawowa klasy od IV do VI
- we czwartek od godz. 17.00 klasy VII i VIII
- w piątek od godz. 17.00 młodzież szkół średnich i dorośli.
5. W I piątek od godz. 8.00 udamy się do chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o 2 samochody z rodzin: Heleny Baran i Aliny Juras.
6. W czwartek obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Spowiedź od 17.00, różaniec o 17.30, o 18.00 Msza św.
7. W I sobotę zapraszamy na kolejne nabożeństwo 5 pierwszych sobót. Rozważanie tajemnic różańcowej o godz. 17.20, po nim różaniec w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy ludzkości poprowadzą mieszkańcy Górek i Narożnik. Zapraszamy do liczniejszego udziału w tym nabożeństwie wszystkich parafian.
8. Od przyszłej niedzieli będzie odprawiana Msza św. o godz. 16.00.
9. W Gościu Niedzielnym warto dziś przeczytać informacje o pieszych pielgrzymkach i zdjęcia z Tarnowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.
10. Dziękujemy osobom, które sprzątały w tym tygodniu kościół i wykosiły trawę. Bóg zapłać. Do sprzątania w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Pieróg Beata, Kusiak Krystyna, Ryś Anna, Skrzek Maria.

Please publish modules in offcanvas position.