XXIII Niedziela Zwykła - 8 września

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, głównej patronki naszej diecezji. Poświęcenie zboża na każdej Mszy św.
2. W środę różaniec o 1730 poprowadzi róża pw. św. Kingi.
3. W piątek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża św. Z tej okazji o godz. 17.30 będzie w kościele Droga Krzyżowa. Przyjdźmy bardzo licznie, by uczestniczyć w nabożeństwie przebłagalnym za profanacje Matki Bożej, krzyża i Eucharystii w naszej Ojczyźnie. Prosimy o przyozdobienie krzyży przydrożnych i domowych. Postarajmy się też nosić na swoi sercu krzyżyk lub medalik – niech one będą wyrazem naszej odważnej wiary.
4. W sobotę udamy się w pieszej pielgrzymce do Odporyszowa. O godz. 6.00 gromadzimy się wszyscy w kościele, by rozpocząć pielgrzymkę. Przypominamy, że dzieci ze starszych szkół podstawowych mają obowiązek uczestniczyć w pielgrzymce.
5. We środę o godz. 17.00 spotkanie kandydatów na ministrantów z klas IV, V i VI szkoły podstawowej. Prosimy, aby rodzice zachęcili swoich synów do służby ministranckiej, która jest wyróżnieniem i chlubą dla całej rodziny. Obowiązki ministrantów są bardzo małe: każdy ministrant ma jedno służenie obowiązkowe w tygodniu oraz jedno w niedzielę oraz uczestniczy w zbiórkach 3 razy w miesiącu.
6. W niedzielę 22 września udamy się na autokarową pielgrzymkę rodzin i małżeństw na Jasną Górę. Zapisy w sklepie p. Seternusów.
7. Od dzisiaj będzie odprawiana Msza św. w niedziele o godz. 16.00. Przed wakacjami na tę Msze św. ok. 30% uczestników spóźniało się nawet 15 minut. Zachęcamy do punktualnego rozpoczynania udziału w każdej Mszy św.
8. Dziękujemy serdecznie Liturgicznej Służbie Ołtarza, strażakom i dzieciom I komunijnym za asystę liturgiczną w czasie święta ku czci naszego patrona św. Kazimierza.
9. Samorząd powiatowy, odpowiadając na potrzeby mieszkańców naszego powiatu od 1 września 2019 roku uruchomił w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych linię komunikacyjną relacji: Dąbrowa Tarnowska szpital – Radgoszcz – Szczucin szkoła". Szczegóły w Internecie.
10. Czy gazetowe diety cud rzeczywiście zdrowotnie działają, trzeba uważać by sobie zdrowia nie zniszczyć ? o tym warto dziś przeczytać w Gościu Niedzielnym.
11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Bóg zapłać. Do sprzątania kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian z Podlesia: Przybyło Wiesława, Przybyło Agnieszka, Moskal Zofia, Aksamit Agnieszka.

Please publish modules in offcanvas position.