XXVI Niedziela Zwykła - 29 września

1. W związku z inicjatywą podaną w ostatnią niedzielę członkowie Akcji Katolickiej będą zbierać w przedsionku kościoła, po nabożeństwie różańcowym podpisy pod projektem nazwania ronda przy kościele - „Rondem ks. prałata Stanisława Gawędy”. Na liście prosimy podać nazwisko, adres i podpis.
2. We wtorek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W ciągu tygodnia różaniec będzie po Mszy św. o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 15.30. Dzieci we wtorek otrzymają planszę, jeśli będą przychodzić na różaniec do kościoła będą w nagrodę otrzymywały niespodziankę, z której powstanie piękny ołtarz Matki Bożej.
3. Maryja prosiła dzieci w Fatimie: odmawiajcie różaniec, módlcie się o miłość i zgodę w rodzinach. Prośba Matki Bożej jest nadal aktualna. Serdecznie prosimy o gorliwy udział młodzieży i starszych w nabożeństwach różańcowych w kościele.
4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Prosimy, by wyspowiadać św. według następującego porządku:
- w środę od godz. 17.00 szkoła podstawowa klasy od IV do VI.
- we czwartek od godz. 17.00 klasy VII i VIII.
- w piątek od godz. 17.00 młodzież szkół średnich i dorośli.
5. W I piątek udamy się do chorych z posługą sakramentalną prosimy o 2 samochody z rodzin: Władysławy Szkotak i Janiny Lichorobiec.
6. We wtorek o 18.00 obowiązkowe spotkanie dzieci I komunijnych i ich rodziców.
7. W I czwartek zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania. Spowiedź o godz. 17.00 Msza św. o godz. 18.00 i nabożeństwo różańcowe.
8. Z powodu spowiedzi w środę i wyjazdu do chorych w I piątek kancelaria w tych dniach nie będzie czynna.
9. W I sobotę rozważanie tajemnicy różańcowej o godz. 17.40.
10. We worek po nabożeństwie różańcowym bardzo ważne spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.
11. W sobotę młodzież z grupy apostolskiej wyjeżdża na Synaj do Nowego Sącza, a w niedzielę o godz. 12.00 z parkingu przy szkole młodzież i starsi udają się na marsz w obronie Życia i Rodziny także do Nowego Sącza. W programie Msza św. o godz. 14.00, następnie marsz i koncert ewangelizacyjny. Zapisy w sklepie u p. Seternusów.
12. Diecezjalne Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza na pielgrzymkę do sanktuarium św. Szymona w Lipnicy Murowanej w sobotę 5 października od godz. 9.30. połączoną z wykładami, zwiedzaniem z przewodnikiem Lipnicy Murowanej i okolic. Bliższe informacje na plakatach.
13. W sobotę prosimy o przeprowadzenie zbiórki płodów rolnych na utrzymanie alumnów Seminarium Duchownego w Tarnowie. Na pierwszym roczniku jest ich aż 26. Prosimy o złożenie darów w sobotę do godz. 9.00 na mostkach przed swoimi domami. Prosimy, by radni parafialni zorganizowali transport do budynku gospodarczego przy plebanii.
14. Księżą są nam wszystkim bardzo potrzebni – otoczmy ich nawet najkrótszą codzienną modlitwą - Margaretką – na czym ona polega? - o tym warto się dowiedzieć z dzisiejszego Gościa Niedzielnego. W ciągu tygodnia w przedsionku kościoła można nabywać kalendarze dla rolników.
15. Do sprzątania kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Sołtys Maria, Jopek Elżbieta, Jopek Agnieszka, Jopek Anna.

Please publish modules in offcanvas position.