XXIX Niedziela Zwykła - 20 października

 1. W poniedziałek nasza parafia będzie przeżywała 5 rocznicę nawiedzenia Obrazu Jezusa Miłosiernego. Poprzez Adorację Najśw. Sakramentu i odnowienie Zawierzenia Jezusowi Miłosiernemu, z wiarą i ufnością oddajmy siebie, nasze rodziny i całą parafię Jezusowi Miłosiernemu.

Program uroczystości: Msze św. z kazaniem o godz. 7.00 i 18.00. Adoracja Jezusa Miłosiernego od godz. 9.00 do 17.00 prowadzą róże różańcowe. Prosimy prowadzących o chwile ciszy na prywatną modlitwę w czasie każdej adoracji. O godz. 15.00 będzie Godzina Miłosierdzia połączona z Komunią św. Na 15.00 zapraszamy wszystkich lżej chorych. Zapraszamy wszystkich do jak najliczniejszego udziału w tym nabożeństwie.

Program adoracja Jezusa Miłosiernego prowadzona przez róże.

od 8.00 - Róża pw. św. Józefa

od 9.00 - Róża pw. św. Urszuli Ledóchowskiej

od 10.00 - Róża pw. św. Moniki

od 11.00 - Róża pw. bł. Karoliny

od 12.00 - Róża pw. św. św. Kazimierza

od 13.00 - Róża pw. św. Rity

od 14.00 - Róża pw. św. Matki Teresy z Kalkuty

o godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia połączona z modlitwą różańcową -

Róża pw. św. Heleny

od 16.00 - Róża pw. św. Małgorzaty

od 17.00 - Róża pw. św. Weroniki

od 18.00 - Msza św. i ponowienie Aktu Oddania Jezusowi Miłosiernemu.

 1. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe będzie w Kapliczce MB Częstchowskiej w Sośninie o godz. 15.00. Bez procesji z kościoła - prosimy o liczny udział.
 2. Dzisiaj w kaplicy w Narożnikach odbędzie się uroczyste poświęcenie metalowej płaskorzeźby Baranka Bożego na nastawie ołtarza mszalnego oraz płaskorzeźby Ducha Świętego na ambonce. Koszt obu płaskorzeźb to kwota 2900 zł. Dziękujemy pewnej rodzinie z Narożnik za dar serca dla kaplicy w Narożnikach. Dziękujemy Bogdanowi Kaczocha za renowację ambonki w kaplicy. Bóg zapłać.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. W ciągu tygodnia różaniec jest po Mszy św. o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 15.30.
 4. Wypominki za zmarłych prosimy wręczać kapłanom w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 5. W najbliższy piątek z racji 41 rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża młodzież naszej parafii po różańcu przedstawi piękne misterium o św. Janie Pawle II. Zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie w misterium.
 6. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Z tej okazji będziemy porządkować groby naszych najbliższych. Co roku w listopadzie parafia płaci za wywóz śmieci ok. 7500 zł. Na ten cel nigdy nie była zbierana żadna składka i jako jedyna z nielicznych parafii w diecezji nie pobiera żadnych ofiar za tzw. miejsce na cmentarzu. Powinniśmy to docenić, zmobilizować się i jak najwięcej śmieci zabierać do śmietników domowych.
 7. W sobotę w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Mielcu odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca. Wyjazd członków Żywego Różańca z parkingu przy szkole o godz. 9.00. Zapisy w sklepie u p. Seternusów koszt autokaru 10 zł.
 8. Rodzice Jana Pawła II za wspaniale wychowanie swoich dzieci będą błogosławionymi, bł. ks. Jerzy Popiełuszko zachęcał do miłości i przebaczenia w ten sposób przeszkadzał złu - dał nam przykład - o tych świadectwach warto poczytać w dzisiejszym Gościu Niedzielnym. Jest nowy numer Żyjmy Ewangelią. W ciągu tygodnia w przedsionku kościoła można nabywać kalendarze ze zdjęciami św. Jana Pawła II.
 9. Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego zaprasza mieszkańców powiatu dąbrowskiego do wzięcia udziału w projekcie „Dobry Czas na Adaptację do Zmian”, który skierowany jest do osób zwolnionych w przeciągu ostatnich 6 miesięcy, osób odchodzących z rolnictwa. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.
 10. Do sprzątania kościoła w sobotę od godz. 8.00 zaprasza my parafian: Kubek Piotr, Jarosz Wiesława, Mendys Mariola, Krawiec Bernadetta, Podosek Renata – prosimy o wykoszenie trawy.

Please publish modules in offcanvas position.