Uroczystość Wszystkich Świętych - 1 listopada

 1. Dzisiaj o godz. 13. 00 Msza św., po której wyruszymy z kościoła w procesji odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a następnie różaniec za dusze zmarłych. W czasie dzisiejszego nabożeństwa n cmentarzu zostaną poświęcona wszystkie groby. Po procesji nie będzie Mszy św. wieczornej w kościele.
  2. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada odwiedzą codziennie cmentarz i tam pomodlą się za zmarłych mogą zyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących – każdego dnia dla jednej duszy. Aby uzyskać odpust należy wypełnić następujące warunki: wyspowiadać się, przyjąć Komunię św., pomodlić w intencjach Ojca św., wyzbyć się przywiązania nawet do grzechu lekkiego, nawiedzić cmentarz i tam pomodlić się za zmarłą osobę, za którą ofiarowany jest odpust.
  3. Na cmentarzu lektorzy i ministranci zbierają ofiary do puszek na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
  4. Jutro Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 17.00 i w Narożnikach o 8.30. Składka przeznaczona będzie na wyrównanie wynagrodzenia za grę na organach  w naszym kościele p. Organistki. Przychodźmy na Msze św. zwłaszcza wieczorem przez cały oktawę, aby śpiewać nieszpory za zmarłych i naszym zmarłym ofiarować modlitwę. Przy cmentarzu znaleziono pewną sumę pieniędzy - są do odebrania w zakrystii kościoła. 
  5. Wypominki jednorazowe i listopadowe będą czytane w dni powszednie od 2 do 8 listopada o godz. 16.30.
  6. Dziękujemy firmie z Lisiej Góry, pracującej przy rondzie, która na prośbę ks. Proboszcza specjalnie na dzisiejszą uroczystość ułożyła kostkę przed kościołem i chodnik z parkingu do kościoła. Bóg zapłać.
  7. Dlaczego kapłani coraz częściej zostają otoczeni modlitwą przez swoich parafian? Warto o tym poczytać w dzisiejszym Gościu Niedzielnym.

Please publish modules in offcanvas position.