Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - 24 listopada

1. Dzisiaj na zakończenie każdej Mszy św. przed Najśw. Sakramentem odmówimy Litanię do Najśw. Sercu Pana Jezusa oraz Akt Oddania NSPJ. Po przyjęciu Komunii św. i odmówieniu tych modlitw można uzyskać odpust zupełny.
2. W środę różaniec o 1630 poprowadzi róża pw. św. Elżbiety.
3. W przyszłą niedziele rozpoczyna się Adwent.
4. Wczoraj 7 najstarszych ministrantów z naszej parafii otrzymało specjalne błogosławieństwo i zostało lektorami. Gratulujemy.
5. W tym tygodniu Parafia zapłaciła rachunek za wywóz śmieci z cmentarza – 4800 zł i już otrzymaliśmy następny rachunek na kwotę 1450 zł. Składka z ubiegłej niedzieli ledwo wystarczy na zapłatę obu rachunków.
6. W celu obniżenia kosztów wywozu śmieci z cmentarza, podstawiona będzie przyczepa koło kontenerów. Bardzo prosimy by na przyczepę wrzucać chryzantemy, ale bez doniczek oraz szklanych i plastikowych zniczy.
7. W najbliższą sobotę 30 listopada w Tarnowie, odbędzie się III Sesja Plenarna V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Jest ona podsumowaniem kolejnego etapu prac Parafialnych Zespołów Synodalnych, wszystkich komisji synodalnych oraz całej diecezji. Polecamy to ważne wydarzenie modlitewnej opiece wszystkich diecezjan. W naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o Biskupie Andrzeju, zwłaszcza w kontekście przypadającej w najbliższy czwartek 10. rocznicy jego święceń biskupich oraz o wszystkich Członkach Synodu, którzy powołani indywidualnym dekretem Biskupa Tarnowskiego reprezentują wspólnotę diecezjalną. Uczestnictwo w Sesjach Plenarnych jest dla nich zaszczytem i obowiązkiem. Niech dzień III Sesji Plenarnej będzie dla nas wszystkim znakiem jedności z Pasterzem naszej diecezji.
8. W Gościu Niedzielnym jest piękny kalendarz ze św. Janem Pawłem II na 2020 r. Koszt Gościa Niedzielnego 6 zł.
9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Moździerz Janina, Dworak Janina, Dworak Izabela, Kapusta Emilia.

Please publish modules in offcanvas position.