I Niedziela Adwentu - 1 grudnia

 1. Rozpoczynamy dziś Adwent czyli czas duchowego przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia. Podejmijmy wszyscy dobre postanowienia, np. by przychodzić na Roraty, które będą o godz. 7.00 i 17.00. Pamiętajmy o czytaniu Pisma św. i dobrych książek katolickich. Biblioteka parafialna ma nową kolekcję książek. Jest czynna w każdą środę od godz. 16.00 do 17.00.
 2. W poniedziałek po roratach rano i wieczorem dzieci, otrzymają plansze z szopką. Na kolejnych roratach będą otrzymywały niespodzianki. Prosimy aby dzieci, przynosiły na roraty serduszka z dobrymi uczynkami i z zapisanymi intencjami modlitw, które będą czytane w czasie modlitwy wiernych. Po wylosowaniu zabiorą do domu żłóbek, by z całą rodziną pomodlić się przy Dzieciątku Jezus w domu.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Prosimy, by wyspowiadać św. według następującego porządku:
  • w środę od godz. 16.00 dzieci klas od IV do VI.
  • we czwartek od godz. 16.00 klasy VII, VIII.
  • w piątek od godz. 16.00 młodzież szkół średnich i dorośli.
 4. W I piątek od godz. 8.00 udamy się do chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o 2 samochody z rodzin: Marii Nowak i Piotra Burca. Z powodu wyjazdu do chorych kancelaria parafialna w I piątki zawsze jest nieczynna.
 5. W poniedziałek o 17.00 obowiązkowe spotkanie dzieci I komunijnych i ich rodziców.
 6. We wtorek na Roraty zapraszamy wszystkich przedszkolaków wraz z rodzicami.
 7. W czwartek o godz. 16.00 spowiedź, modlitwa różańcowa, Msza św. i obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami.
 8. W I sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP - rozważanie tajamnicy różańcowej o godz. 16.15 po nim modlitwa różańcowa. 
 9. Jest taka godzina w ciągu roku, gdy Niebo otwiera się szeroko dla każdego człowieka. Przez 60 minut na świat wylewają się fale łask. W tej godzinie nawrócić się może nawet najbardziej zatwardziały grzesznik. Ta godzina, to GODZINA ŁASKI, która jest wyjątkowym prezentem dla ludzkości od Niepokalanej. Przypada 8 grudnia o godz. 12.00. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i Godzina Łaski, którą poprowadzi róża pw. św. Heleny. Serdecznie na tą modlitwę wszystkich Parafian zapraszamy.
 10. W środę różaniec o 1630 poprowadzi róża pw. św. Agnieszki.
 11. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 - 15 nowych dziewczynek z naszej parafii zostanie uroczyście przyjętych do scholii dziewczęcej.
 12. Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane przez panie z Caritasu i dzieci ze Szkolnego Koła Caritas świece na wigilijny stół oraz pobłogosławione opłatki.
 13. W środę po Roratach spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.
 14. Dziękujemy dwóm rodzinom z ul. Granicznej za ufundowanie pięknego mosiężnego postumentu pod figurę Matki Bożej do kaplicy w Narożnikach. Bóg zapłać.
 15. Prosimy, by chryzantemy zabierać do domów lub składać na przyczepę przy głównym śmietniku. Prosimy nie wrzucać chryzantem do kontenerów.
 16. Na Litwie pochowano nareszcie godnie polskich powstańców styczniowych - o tym warto trzeba poczytać w Gościu Niedzielnym. W Małym Gościu jest za darmo lampion na roraty dla dzieci prosimy by rodzice zakupili Gościa dzieciom.
 17. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Śnieżewska Zofia, Mendys Dominika, Kupiec Aleksandra, Kupiec Elżbieta.

Please publish modules in offcanvas position.