II Niedziela Adwentu - Ur. Niepokalnego Poczęcia NMP

 1. Godzina w której Niebo otwiera się szeroko dla każdego człowieka. Przez 60 minut na świat wylewają się fale łask. W tej godzinie nawrócić się może nawet najbardziej zatwardziały grzesznik. Dzisiaj z okazji GODZINY ŁASKI, która jest wyjątkowym prezentem dla ludzkości od Niepokalanej, o godz. 12.00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i Godzina Łaski, którą poprowadzi róża pw. św. Heleny. Serdecznie na tą modlitwę wszystkich Parafian zapraszamy.
 2. Zapraszamy wszystkich parafian codziennie na Roraty o 7.00 lub 17.00.
 3. W środę różaniec o 1630 poprowadzi róża pw. św. Jadwigi.
 4. Od dzisiaj są rozprowadzane przez panie z Caritasu i dzieci ze Szkolnego Koła Caritas świece na wigilijny stół oraz pobłogosławione opłatki. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na pomoc chorym dzieciom i samotnym osobom w naszej parafii.
 5. We wtorek po roratach w bibliotece parafialnej spotkanie pań z Parafialnego Oddziału Caritas.
 6. W sklepach naszej parafii od jutra będą wystawione kosze na świąteczny dar serca dla chorych i samotnych parafian.
 7. We czwartek św. Mikołaj wręczył w naszym kościele 117 prezentów dzieciom z naszej parafii należącym do dziewczęcego chórku parafialnego, kandydatom na ministrantów i ministrantom, lektorom starszym i młodszym, młodzieżowej grupy apostolskiej.   Prezenty kosztowały 2850 zł.
 8. Dzisiaj przeżywamy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem składka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 9. W piątek 13 grudnia obchodzimy dzień modlitw za ofiary stanu wojennego. Po Mszy św. wieczornej przy pomniku MB Katyńskiej pomodlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego za zabitych i poszkodowanych przez komunistyczny PRL-owski reżim, ale także o opamiętanie dla tych, którzy ten system obecnie popierają.
 10. W najbliższą sobotę w kilku miejscach naszej diecezji odbędzie się doroczny dzień skupienia dla samorządowców i pracowników administracji samorządowej. Jest on przejawem troski Kościoła o duchowe dobro tych, którzy w ten sposób posługują lokalnej społeczności. Otoczmy to wydarzenie naszą modlitwą prosząc o dary Ducha Świętego dla wszystkich zaangażowanych w działanie instytucji samorządowych.
 11. Ławki w naszym kościele mają bardzo wygodne klęczniki. Niestety, w ostatnim czasie wielu parafian w tym także dzieci - butami niszczą i brudzą klęczniki, z kolei inne osoby odginają i wyrywają wieszaki na czapki i torebki. Prosimy o wzajemne zwracanie sobie uwagi na takie zachowanie i brak poszanowania ławek.
 12. Zachęcamy do czytania Pisma św. i dobrych książek katolickich. Biblioteka parafialna jest czynna w każdą środę od godz. 16.00.
 13. Będziemy mieć nowego polskiego kapłana błogosławionego, jak ziołami leczyć stawy i reumatyzm - o tym warto przeczytać w Gościu Niedzielnym.
 14. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w sobotę. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Czerwony Zofia, Juras Alicja, Kulpa Joanna, Czerwony Franciszek.

Please publish modules in offcanvas position.