III Niedziela Adwentu - 15 grudnia

1. Zapraszamy na Roraty o godz. 7.00 i 17.00, po których od jutra odprawiana jest Nowenna do Dzieciątka Jezus. Byłoby bardzo pięknie gdyby wszyscy rodzice ze swoim dziećmi przychodzili, aby się modlić do Dzieciątka Jezus.
  2. W sobotę będzie w naszym kościele całodzienna spowiedź adwentowa. Porządek spowiedzi do południa od godz. 8.30 do 10.00 i od 10.30 do 12.00. Po południu od godz. 15.00 do 16.30 i od 17.00 do 18.00. Ponieważ w tym roku Wigilia jest we wtorek, dlatego spowiedź w Dąbrowie Tarnowskiej będzie tylko jeden dzień, a nie jak zawsze półtora dnia. Ostrzegamy, by nie odkładać spowiedzi na poniedziałek lub we Wigilię. w Dąbrowie Tarn., będą bardzo duże kolejki.
  3. Ze względu na spowiedź w innych parafiach roraty w środę i w sobotę będą o godz. 7.00 i 18.00, w pozostałe dni o 7.00 i 17.00.
  4. W piątek od godz. 8.00 udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Prosimy do jutra w zakrystii zgłosić także tych chorych, którzy nie mogą wyspowiadać się przed świętami w kościele. Prosimy o samochody z rodzin: Julii Micek i Marii Warias.
  5. W środę różaniec o 1730 poprowadzi róża pw. św. Anny.
  6. Do piątku w sklepach naszej parafii są wystawione kosze na świąteczny dar serca dla chorych i samotnych parafian. Rodziny, które otrzymują świąteczny podarunek od parafian zapraszamy po ich odbiór w sobotę od 8.00 do 9.00 do garażu na plebanii. W piątek o 16.00 zapraszamy Panie z Caritasu na plebanie do przygotowania świątecznych paczek.
  7. Prosimy wszystkie sprawy urzędowe w kancelarii parafialnej załatwić w poniedziałek w godz. od 8.00 do 9.00 oraz dodatkowo w poniedziałek i wtorek od 16.00 do 17.00, ponieważ w pozostałe dni spowiadamy w innych parafiach, uczymy w szkole i dlatego kancelaria nie będzie czynna.
  8. Do niedzieli rozprowadzane są przez Caritas świece na wigilijny stół oraz pobłogosławione opłatki.
  9. Strażaków prosimy aby w piątek rano przywieźli do kościoła i zainstalowali świąteczne choinki.
  10. Ponieważ chryzantemy na cmentarzu już obumarzły, prosimy by do końca tego tygodnia zabrać je z grobów i złożyć na przyczepę. Nie wolno ich wrzucać do kontenerów.
  11. Dziękujemy pewnemu małżeństwu z USA za dar 100 $ na kaplicę w Narożnikach. Bóg zapłać.
  12. W Gościu Niedzielnym, który kosztuje 6 zł. jest dodatek o ziołach w tabletkach na róże schorzenia warto zakupić Gościa Niedzielnego, jest nowy numer Żyjmy Ewangelią z informacjami o wydarzeniach z dekanatu.
  13. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 12.00 prosimy parafian: Wąż Janina, Nagaś Aneta, Chwałek Grażyna, Chwałek - Pałys Ewa.