Posłanie na misje ks. Mateusza Gondka

Głoście Ewangelię!

Parafia pw. św. Kazimierza w Radgoszczy przeżywała w środę 11 września na Mszy św. o godz. 18.00 niezwykle wzruszające wydarzenie jakiego jeszcze w historii parafii nie było. Była to uroczystość posłania na misje do Republiki Środkowo Afrykańskiej (RCA) kapłana radgoskiej ziemi ks. Mateusza Gondka.

Na tę podniosłą uroczystość do parafii przybył Biskup Diecezjalny ks. dr Andrzej Jeż, by modlić się w intencji ks. Mateusza, poświęcić krzyż misyjny, wręczyć go ks. Mateuszowi i udzielić mu specjalnego błogosławieństwa.

W swojej homilii Ks. Biskup podkreślił, że ks. Mateusz wyraźnie usłyszał i wielkodusznie odpowiedział na słowa Chrystusa „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię”. Podjął życiową decyzję, by głosić słowem i czynem Ewangelię w RCA. Decyzja niezwykle odważna, gdyż kraj pogrążony jest w wojskowej rebelii i stale znajdujący się na granicy domowej wojny.

Parafia postarała się jak najhojniej wesprzeć najmłodszego tarnowskiego fideidonistę. Przedstawiciele dzieci I komunijnych ofiarowały piękny kielich mszalny oraz 3 komplety korporałów, palek i purfikaterzy. Przedstawicielki matek z parafii ofiarowały 5 ornatów, ojcowie złożyli 3 alby i 3 stuły kapłańskie. Wszystkie te dary zabierze do swojej pierwszej parafii misyjnej w Bimbo ks. Mateusz. W czasie Mszy św. była zbierana także składka na bilet lotniczy z RCA do Radgoszczy dla Ks. Misjonarza.

Najważniejszym jednak darem i wsparciem dla ks. Mateusza jest dar duchowy o który pokornie i nieśmiało prosił swoich rodaków. Wspólnota I róży misyjnej w parafii, złożona w większości z osób chorych, które w I piątki w swoich domach spotykają się z Panem Jezusem podjęła decyzję, by w intencji ks. Mateusza nie tylko modlić się, ale i ofiarowywać swoje cierpienia. Z inicjatywy Ks. Proboszcza powstaje kolejna róża misyjna złożona z najbliższych sąsiadów, przyjaciół i chętnych (brakuje jeszcze 7 osób – zapraszamy czytelników Żyjmy Ewangelią do duchowego wsparcia), którzy pragną codziennie – dzień po dniu otaczać Ks. Mateusza modlitwą. Przed obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę parafianie będą się modlić w jego intencji i za tych wśród których będzie pracował.

Proboszcz ks. Marek Łabuz