XXVI Niedziela Zwykła – 29 września 2013 r.

1. We wtorek rozpoczynamy wspólną modlitwę różańcową w kościele. Każde dziecko, które będzie się modliło w kościele, w domu zrobi jakiś dobry uczynek i przyniesie do kościoła podpisane serduszko po losowaniu zabierze do domu figurkę Matki Bożej Fatimskiej. Wszystkie dzieci w kościele otrzymają specjalną naklejkę - niespodziankę.

Bardzo serdecznie prosimy o modlitewną mobilizację, gorliwy i liczny udział w nabożeństwie różańcowym lub modlitwę na różańcu w domu.

2. W niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 procesja różańcowa wokół kościoła.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Prosimy, by wyspowiadać św. według następującego porządku:

-         w środę od godz. 17.00 cała szkoła podstawowa

-         we czwartek od godz. 17.00 całe gimnazjum

-         w piątek od godz. 17.00 młodzież szkół średnich i dorośli.

Prosimy, by starsi nie spowiadali się w środę, bo często dzieci nie zdążają się w tym dniu wyspowiadać.

4. W I piątek udamy się do chorych z posługą sakramentalną prosimy o 2 samochody z rodzin Honoraty Warias i Stefanii Błocho.

5. W środę na Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dzieci I komunijnych i ich rodziców – obecność obowiązkowa.

6. W czwartek o 18.00 obowiązkowe spotkanie klas III gimnazjum i rodziców.

7.  Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie w naszej parafii modlitewnego czuwania członków Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca z całej diecezji. Gościliśmy 180 osób. Za wszelką pomoc szczególnie paniom w kuchni: Kwiatkowska Genowefa, Sipior Teresa, Noga Maria, Czerwony Zofia, Fijoł Bogusława, Jaje Teresa Dyrekcji Szkoły, Strażakom oraz młodzieży gimnazjalnej składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. W I sobotę różaniec za powołanych i o nowe powołania o godz. 18.00 i liturgię Mszy św., przygotują mieszkańcy ul. Jagiellońskiej odpowiedzialna p. Lucyna Gondek.

9. W przyszłą niedzielę Caritas i Szkolne Koło Caritas będą rozprowadzać tzw. chlebki miłosierdzia po 5 zł.

10. Prosimy, aby pamiętać o przyklękaniu na jedno kolano przed przyjęciem Pana Jezusa w Komunii św., a nie przed cudzymi placami. Najczęściej nie przyklękają dzieci i młodzież. Starsi i chorzy przyjmują Komunię św. w pozycji stojącej.

11. W ubiegłą niedzielę ofiary do kopert na renowację ołtarza św. Franciszka złożyło 68 rodzin.

12. Mimo nienajlepszych w tym roku zbiorów przeprowadzona będzie zbiórka płodów rolnych na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Prosimy o złożenie darów w sobotę o godz. 9.00 na mostkach przed swoimi domami. Radni parafialni zorganizują transport, dary zostaną zwiezione do stajni na plebanii.

13. Dziękujemy mieszkańcom Porąb za wykonaną pracę w ogrodzie plebańskim. Bóg zapłać.

14. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego z którego dowiadujemy się o zmianach jakie przeprowadza w kościele papież Franciszek jest także do nabycia kwartalnik Do domu Ojca.

15. Dziękujemy osobom, które sprzątały w tym tygodniu kościół. Dodatkowo sprzątały panie: Burzec Lucyna, Moździerz Janina, Dworak Janina, Kapusta Emilia, Sojka Stefania. Bóg zapłać. Do sprzątania w sobotę od godz. 8.00 prosimy panie: Śnieżewska Zofia, Kupiec Aleksandra, Czerwony Zofia, Kulpa Joanna.