XXVIII Niedziela Zwykła – 13 października 2013 r.

1. Z okazji uroczystego oddania całego Kościoła w opiekę Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny dziś na zakończenie każdej Mszy św. odmówimy w łączności z papieżem Franciszkiem Różaniec i akt oddania Matce Bożej. Nie będzie dziś nabożeństwa różańcowego o godz. 15.30.

2. Dzisiaj przed kościołem młodzież zbiera ofiary do puszek na Fundację Jana Pawła II, pomagającą uzdolnionej i biednej młodzieży z terenów wiejskich.

3. We wtorek udamy się po Mszy św. wieczornej na cmentarz, aby pomodlić się na różańcu za zmarłych. Zabierzmy ze sobą znicze i licznie przybądźmy na nabożeństwo.

4. Prosimy w piątek przywieźć do kościoła lżej chorych na różaniec, który będzie odmawiany w ich intencji.

5. W środę po różańcu bardzo ważne spotkanie pań z Caritasu.

6. W czwartek po różańcu spotkanie Akcji Katolickiej na plebanii.

7.  Katecheza parafialna dla klasy I B w poniedziałek o godz. 14.10; dla klasy I C w środę o 16.10. W czwartek spotkanie klasy II A gimnazjum o godz. 16.15.

8. W niedzielę 20 października, odbędzie się w Bochni Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Zapraszamy Gimnazjalistów do uczestnictwa w marszu. Zapisy u księży w szkole.

9. W TVP1 będzie emitowany serial poświęcony bł. ks. Jerzemu Popiełuszce. Pierwszy z czterech odcinków 18 października o godz. 20.25. Kolejne trzy odcinki co tydzień w piątki o tej samej porze. Zachęcamy do oglądania.

10. Dziękujemy wszystkim, którzy nabyli chlebki miłosierdzia w ubiegłą niedzielę, by wesprzeć potrzebujących. Bóg zapłać.

11. Dziękujemy Stefanowi Wróblowi i Piotrowi Wolakowi za bezpłatne pocięcie dębu na boczne ławki w kościele. Bóg zapłać.

12. Ze składek jakie były zbierane na ślubach w 2012 i w 2013 r. ufundowano wykończenie części tylnej ołtarza głównego. Bóg zapłać za ofiary.

13. Renowacja ołtarza św. Franciszka kosztowała parafię 65 000 zł. Ze składki we wrześniu zebrano 14 530 zł. W przyszłą III niedzielę prosimy o ofiary do kopert na pokrycie kosztów renowacji ołtarza.

14. W sobotę od godziny 8.00 będziemy wycinać drobne krzaki w sośnine. Potrzebne będą siekiery i kosiarki z nożem. Do tej lekkiej pracy proszeni są mieszkańcy Porąb: Wolak Piotr, Błachaniec Józef, Błocho Marian, Seternus Bożena, Kozicki Jacek, Żurawska Dorota, Mikus Teofil, Golemo Dariusz, Kawa Grzegorz. Kto nie może przyjść proszony jest o najęcie zastępcy.

15. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego w którym są informacje wyjaśniające dlaczego Papież oddaje w szczególną opiekę ludzkość Niepokalanemu Sercu NMP. Rodziców prosimy, aby zakupili dzieciom Małego Gościa Niedzielnego.

16. Dziękujemy osobom, które sprzątały w tym tygodniu kościół. Bóg zapłać. Do sprzątania zapraszamy w środę od godz. 8.00 panie: Chudy Lucyna, Dziedzic Stanisława, Micek Dorota, Śliwa Janina. W sobotę od godz. 8.00: Tułacz Maria, Radzik Teresa, Stal Roma, Bąba Wioleta, Kułaga Elżbieta, Wątroba Małgorzata. W sobotę prosimy o wykoszenie trawy koło kościoła i prałatówki.