Jubileusz Gimnazjum w Radgoszczy

Nasze Radgoskie Gimnazjum obchodzi skromny jubileusz 10-lecia nadania mu niezwykle zaszczytnego i zobowiązującego imienia błogosławionego Jana Pawła II. Z tej okazji w kościele parafialnym we wtorek o godz. 9.00 została odprawiona uroczysta Msza św. sprawowana przez dr ks. Tomasza Lelito diecezjalnego wizytatora religii. W homilii Celebrans przypomniała całej społeczności szkolnej jak bardzo Jan Paweł II szanował swoich rodziców, nauczycieli, wychowawców i katechetów. W czasie wystąpienia na forum UNICEF wypowiedział znamienne słowa: „Całuję ręce moich rodziców, nauczycieli, wychowawców i katechetów. Dzięki nim wzrastałem w swoim człowieczeństwie”. Do podobnej wdzięczności wyrażającej się choćby w słowach „Dzień dobry + uśmiech” za trud włożony w edukację i w wychowanie zachęcał młodzież gimnazjalną Celebrans.

W szkole odbyła się uroczysta piękna akademia, w czasie której młodzież nie tylko przypomniał osobę Jana Pawła Wielkiego, ale jego orędzie skierowane do młodych. Młodzi uświadamiali sobie obowiązek poznawania dziedzictwa jakie zostawił im Patron, przyszły Święty i zadanie wprowadzanie tych wartości ich w życie.

Po akademii zebrani mogli zobaczyć, usłyszeć i podziwiać 10 letni dorobek radgoskiego Gimnazjum. Jest on niezwykle imponujący.