III Niedziela Adwentu – 15 grudnia 2013 r.

1. W dniu wczorajszym papież Franciszek mianował dwóch biskupów pomocniczych diecezji tarnowskiej ks. dr Jana Piotrowskiego i ks. dr Stanisława Salaterskiego. Nowych biskupów otoczmy naszą modlitwą.

2. W poniedziałek rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Prosimy, by rodzice chociaż raz przyszli na roraty z dziećmi pomodlić się do Dzieciątka Jezus.

3. W środę różaniec o 1630 poprowadzi róża Marii Kaczocha.

4. W piątek roraty będą o godz. 8.00 i 18.00. Od 8.30 rozpocznie się w naszej parafii spowiedź adwentowa. Porządek spowiedzi do południa od godz. 8.30 do 10.00 i od 10.30 do 12.00. Po południu od 15.00 do 16.30 i od 17.00 do 18.00. Prosimy, by starsi wyspowiadali się przed południem, bo dzieci i młodzież szkolna przyjdą do spowiedzi po południu. Prosimy młodzież uczącą się poza Radgoszczą, by prosto po przyjeździe ze szkoły przystąpiła do spowiedzi. Specjalnie dla nich i dla pracujących spowiedź jest od godz. 15.00 do 18.00. Roraty w piątek będą o godz. 18.00.

5. W sobotę od godz. 8.00 udamy się do chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną. Prosimy zgłosić dodatkowych chorych, którzy nie są w stanie wyspowiadać się w kościele. Prosimy o samochody z rodzin chorych: Eugenii Warzecha i Eleonory Pikul.

6. W czwartek po wieczornych roratach bardzo ważne spotkanie Pań z Caritasu.

7. Od dziś rozprowadzane są świece na wigilijny stół oraz pobłogosławione opłatki.

8. Gimnazjalistów, którzy biorą udział w Kolędzie misyjnej prosimy, by ze strony parafialnej pobrali tekst kolędy, nauczyli się na pamięć swojej roli i przygotowali stroje. Plan kolędy podany jest w szkole i na tablicy ogłoszeń.

9. Wszystkie sprawy kancelaryjne prosimy załatwić w poniedziałek rano od 8.00 do 9.00 i w środę od 16.00 do 17.00 ponieważ z powodu spowiedzi w innych parafiach kancelaria w inne dni przed świętami będzie nieczynna.

10. Zachęcamy by włączyć się do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i przez 9 miesięcy odmawiać dziesiątek różańca św. w intencji zagrożonego zabiciem nienarodzonego dziecka. Obrazki z modlitwą adopcyjną są do pobrania na oknach w przedsionku kościoła. Wypełnione obrazki prosimy złożyć na tacę.

11. We wtorek w godzinach od 9.00 do 15.00 będzie podstawiona przy cmentarzu przyczepa na kwiaty doniczkowe. Ponieważ parafii nie stać na to by co miesiąc płacić 3000 zł za śmieci z cmentarza wszyscy parafianie mają obowiązek zabierać kwiaty doniczkowe do domu, lub złożyć je na przyczepę we wtorek.

12. Zachęcamy do nabycia u ministrantów i czytania Gościa Niedzielnego w którym jest za darmo płyta z pięknymi kolędami. Prosimy by rodzice zakupili dzieciom Małego Gościa.

13. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. W środę nie przyszło do sprzątania 2 rodziny i dlatego cały kościół musiały sprzątać tylko 2 panie. O posprzątanie kościoła w środę od godz. 8.00 prosimy panie: Nowak Katarzyna, Kogut Teresa, Lichorobiec Janina, Ryba Anna, Sipior Adam. W sobotę od godz. 8.00 panie: Wąż Bernadeta, Kogut Wanda, Kogut Barbara, Błocho Alicja.