VII Niedziela Zwykła - 23 lutego

1. Rozpoczynamy dziś rekolekcje parafialne. Słowo Boże głosi ks. dr Tadeusz Piwowarski proboszcz parafii Jurków koło Limanowej. Bardzo serdecznie prosimy i zachęcamy, aby wszyscy parafianie uczestniczyli w naukach rekolekcyjnych także w dni powszednie.

2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej ok. 19.00 odbędzie się Droga Krzyżowa z kościoła na cmentarz prosimy odpowiednio się ubrać i zabrać ze sobą znicze.

3. We wtorek dzień spowiedzi św. Prosimy, by starsi wyspowiadali się po południu, gdyż do południa będzie dużo dzieci i gimnazjalistów. W środę o godz. 15.00 Msza św. dla chorych z namaszczeniem olejami św. Prosimy przywieźć lżej chorych do kościoła.

4. W środę składka na wszystkich Mszach św. będzie przeznaczona na przeprowadzenie rekolekcji i odpustu parafialnego.

5. Biskupi polscy zwracają się z prośbą do wszystkich wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce, aby najbliższy piątek 28 lutego stał się dla nas dniem modlitwy i postu w intencji Ukrainy.

6. W środę modlitwę różańcową o 17.30 poprowadzi róża Teresy Wolak.

7. W przyszłą niedziele odpust ku czci św. Kazimierza, patrona naszej parafii. Msze św. o godz. 7.00, 11.00 i 16.00.

8.  Zapraszamy dzisiaj wszystkich do udziału i modlitwy w Nabożeństwie 40 godzinnym, według następującego programu:

12.30 – 13.30 - Gimnazjaliści

13.30 – 14.30 - Lisiaki Południowe i Północne + Zarzecze za rzeką

14.30 – 15.30 - Narożniki + Poręby + Podlesie + Zadębie

15.30 - Nieszpory Eucharystyczne

16.00 - Msza św.

W przyszłą niedzielę Nabożeństwo 40 godzinne według programu:

12.30 – 13.30 - Młodzież Szkół Średnich

13.30 – 14.30 - Zarzecze za cmentarzem + Osiedle

14.30 – 15.30 - Żdżary Południowe + Żdżary Północne

15.30 - Nieszpory Eucharystyczne

16.00 - Msza św.

9. Z okazji rekolekcji udamy się do chorych w najbliższy piątek od godz. 8.00. Prosimy o samochody z rodzin chorych Teofili Bogacz i Piotra Burca. Z tego powodu nie będzie czynna kancelaria parafialna.

10. W I sobotę liturgię Mszy św. i różaniec za powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne o godz. 17.30 przygotują mieszkańcy Górek.

11. Caritas Diecezji Tarnowskiej zachęca wszystkich podatników do przekazania 1 % podatku na rzecz Hospicjum w Dąbrowie Tarn. Całkowicie darmowego rozliczenia PIT-u można dokonać w Dąbrowie na ul. Jagiellońskiej 2.

12. Być może tylko dzięki wspólnej modlitwie ludzi różnych wyznań nie doszło jeszcze do wojny domowej na Ukrainie, Belgia wprowadza eutanazję dla dzieci, czy morderca może się naprawdę nawrócić? To niektóre z artykułów, które możemy przeczytać w Gościu Niedzielnym, jest nowy numer Żyjmy Ewangelią , zachęcamy do ich nabycia.

13. Prosimy, by w niedziele i święta, a zwłaszcza w czasie rekolekcji dokładniej parkować samochody na parkingu przy kościele, po to, by jak najwięcej samochodów mogło zaparkować przy kościele.

14. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w poniedziałek od godz. 14.00 prosimy panie: Pikul Agata, Taraska Leokadia, Wolak Elżbieta, Kwiecień Ewa, Nowak Iwona w środę od godz. 16.00 Seternus Teresa, Seternus Anna, Gondek Lucyna, Błach Janina i w sobotę od godz. 8.00 Błach Anna, Seternus Katarzyna, Sipior Mariola, Wałaszek Krystyna. Prosimy nie zamawiać kwiatów na odpust.