Odpust parafialny ku czci św. Kazimierza - 2 marca

1. Dzisiaj w naszej parafii odpust ku czci św. Kazimierza. Suma odpustowa o godz. 11.00. Słowo Boże głosi ks. kanonik Stanisław Bieleń proboszcz parafii Nieczajna. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do św. Kazimierza i ucałowanie relikwii Patrona naszej Parafii.

2. Zapraszamy dzisiaj wszystkich do udziału i modlitwy w ostatniej części Nabożeństwa 40 godzinnego, według następującego programu:

12.30 – 13.30 - Młodzież Szkół Średnich

13.30 – 14.30 - Zarzecze za cmentarzem + Osiedle

14.30 – 15.30 - Żdżary Południowe + Żdżary Północne

15.30 - Nieszpory Eucharystyczne i Msza św.

3. W najbliższą środę wypada Środa Popielcowa. Rozpoczniemy w tym dniu Wielki Post. Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 17.00 i o 18.00 w Narożnikach. Uczyńmy sobie wszyscy dobre postanowienie na Wielki Post. Składka w Środę Popielcową przeznaczona jest na Caritas Diecezjalną.

4. Przypominamy, że w Środę Popielcową wszystkich dorosłych obowiązuje post ścisły tzn., że nie wolno spożywać żadnych pokarmów mięsnych i pić napojów alkoholowych. Możemy w tym dniu spożyć tylko 3 posiłki: jeden do syta, a 2 lekkie. Niech rodzice dają dobry przykład swoim dzieciom.

5. W środę różaniec o 16.30 poprowadzi róża Grażyny Chwałek.

6. W I czwartek obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Spowiedź od godz. 16.00, o 16.30 modlitwa różańcowa, o 17.00 Msza św.  z kazaniem.

7. W I piątek Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 17.00 i o 18.30 w Narożnikach. O godz. 8.00 udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Prosimy o 2 samochody z rodzin Marka Węża i Julii Micek. W I piątek nie będzie czynna kancelaria parafialna.

8. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 16.30, w Narożnikach o 18.00. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00. Dzieci, które w I piątek złożą na Szkolne Koło Caritas złotówkę otrzymają piękny obraz, a za udział w kolejnych nabożeństwach kolejne obrazki. Można je zobaczyć na tablicy ogłoszeń.

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać ks. dr Tadeuszowi Piwowarskiemu za przeprowadzenie rekolekcji św.

10. Bóg zapłać właścicielkom firmy „Ikebana” za ufundowanie pięknej dekoracji kwiatowej przy figurze św. Kazimierza na dzisiejszą uroczystość.

11. Los Polskiego narodu uzależniony jest od tego, jak wychowamy i wykształcimy młode pokolenie. Niestety, od wielu lat Polska oświata jest w zapaści: rząd wbrew woli zdecydowanej większości rodziców wprowadził obowiązek szkolny dla sześciolatków, zamykane są szkoły, a rząd w ubiegłym roku przeznaczył 100 mln zł na nagrody dla nieudolnej państwowej administracji, afera goni aferę i nikt nie jest za nie karany. Koniecznie należy poznawać prawdę i zacząć działać dla dobra Polski. We wtorek o godzinie 18.00 w Zespole Szkół Publicznych w Radgoszczy odbędzie się I Forum Oświaty w Radgoszczy, które poprowadzi prof. Włodzimierz Bernacki z UJ w Krakowie. Bardzo serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym spotkaniu.

12. Polskie kobiety 4-krotnie częściej umierają od alkoholu niż mężczyźni, by doszło do prowokacji na Majdanie do kanapek dodawano opozycjonistom narkotyki, tekst rozważań Drogi Krzyżowej z Benedyktem XVI, to niektóre artykuły w Gościu Niedzielnym, które warto przeczytać Zachęcamy do nabywania u ministrantów i czytania Gościa Niedzielnego. W Małym Gościu Niedzielnym jest plakat błogosławionego Jana Pawła II.

13. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w czwartek o godz. 8.00 prosimy panie: Wątroba Lucyna, Lupa Barbara, Kupiec Maria, Baran Joanna, w sobotę od godz. 8.00 prosimy panie: Kmieć Wiesława, Pikul Danuta, Borek Urszula, Micek Kazimiera.

Aktualności

Ogłoszenia parafialne

Warto przeczytać

Please publish modules in offcanvas position.