I Niedziela Wielkiego Postu - 9 marca

1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 16.00.

2. We wtorek o 17.00 obowiązkowa katecheza parafialna dla klas I gimnazjum.

3. W środę o 17.00 obowiązkowe spotkanie dzieci I komunijnych i ich rodziców.

4. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 16.30, w Narożnikach o 17.30. Dzieci, które złożą na Szkolne Koło Caritas złotówkę otrzymają piękny obraz, a za udział w kolejnych nabożeństwach kolejne obrazki.

5. W środę modlitwę różańcową o 16.30 poprowadzi róża Teresy Kubek.

6. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na misje.

7. Do naszej parafii przybył na praktykę duszpasterską diakon mgr Grzegorz Brach z Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Poprzez głoszenie kazań, katechizowanie w szkole i przewodniczeniu w nabożeństwach będzie przygotowywał się do święceń kapłańskich. Serdecznie go witamy i życzymy Bożego błogosławieństwa na czas praktyki.

8. W przyszłą niedzielę będzie można nabywać u ministrantów książkę „Parafia Radgoszcz w oczach jej proboszczów w latach 1964-2006.

9.  Z ofiar złożonych przy sprzątaniu kościoła od stycznia zapłaciliśmy obowiązkowe przeglądy instalacji elektrycznej, gazowej i kominowej wszystkich budynków parafialnych co kosztowało parafię 1200 zł. oraz I ratę ubezpieczenia Securitas w kwocie 950 zł.

10. Komenda Straży Pożarnej apeluje, aby nie wypalać traw. Wypalanie powoduje pożary lasów, budynków, doprowadza do groźnych wypadków i tym samym zagraża życiu i zdrowiu ludzi.

11. Caritas Diecezji Tarnowskiej prosi wszystkich podatników do przekazania 1 % podatku na rzecz Hospicjum w Dąbrowie Tarn. Całkowicie darmowego rozliczenia PIT-u można dokonać w Dąbrowie na ul. Jagiellońskiej 2.

12. Postulator procesu kanonizacyjnego ks. Oder opowiada o cudach bł. Jana Pawła II, czy Putinowi wystarczy Krym? To niektóre z artykułów, które możemy przeczytać w Gościu Niedzielnym oraz w Małym Gościu. Zachęcamy do ich nabycia.

13. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy panie: Błachaniec Zofia, Błachaniec Jowita, Ząbek Anna, Wolak Teresa.