III Niedziela Wielkiego Postu - 23 marca

1.   W tym tygodniu Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00, po niej Msza św. W Narożnikach Droga Krzyżowa o 17.30. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00.

2. We wtorek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a także dzień Świętości Życia. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00 Módlmy się do Matki Najświętszej o łaski potrzebne w rodzinach naszej parafii, a szczególnie w intencji dzieci nienarodzonych. Prosimy o włączanie się do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Odmawiając codziennie dziesiątek Różańca św. otaczamy modlitewną opieką dzieci nienarodzone zagrożone zabiciem w łonie kobiet. Kartki z modlitwami są na oknach w przedsionku kościoła. Wypełnione kartki prosimy składać na tacę.

3.    W środę modlitwę różańcową o 16.30 poprowadzi róża Marii Kułaga.

4.  Obowiązkowa katecheza parafialna dla klas II A i B gimnazjum w środę o godz. 16.00, klasa II C w czwartek o godzinie 16.00.

5.    W środę po nowennie na plebanii bardzo ważne spotkanie Caritasu.

6. Czworo uczniów z naszej parafii ze szkół średnich za wzorową naukę i zachowanie otrzymało stypendium abp Jerzego Ablewicza w wysokości 1000 zł. dla każdej osoby.

7.    Dwie rodziny z naszej parafii w których są niepełnosprawne dzieci otrzymało rowery rehabilitacyjne.

8. Od niedzieli panie z Caritasu i dzieci ze Szkolnego Koła Caritas będą rozprowadzać przed kościołem paschaliki. W sklepach spożywczych będą wystawione kosze na dary serca dla niezamożnych rodzin w naszej parafii.

9.    U ministrantów można nabywać książkę naszej Parafii.

10.W sobotę w ogrodzie przy plebanii wycięto kilkanaście uschniętych drzew. Bóg zapłać mieszkańcom Żdżar Północnych za pełną poświęcenia pracę. Nie przyszło do pracy 8 osób. Do dokończenia prac prosimy w piątek od godz. 8.00 panów Pikul Wiesław, Pikul Stefan, Schab Kazimierz, Ptak Tadeusz oraz w sobotę od 8.00 Golec Wanda, Pikul Ryszard, Moskal Bożena, Minorczyk Roman.

11.W dzisiejszym Gościu Niedzielnym, który kosztuje 6 zł. i w Niedzieli jest przepiękna książka o Męce Pana Jezusa „Pasja” oraz inne artykuły, które warto przeczytać. W Małym Gościu jest za darmo kalendarz kanonizacyjny oraz ciekawe artykuły nie tylko dla dzieci. Jest także nowy numer Żyjmy Ewangelią. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

12.Dziękujemy dwóm osobom za posprzątanie kościoła w sobotę - Bóg zapłać. Do sprzątanie nie przyszło 3 osoby. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Nowak Maria, Juzba Małgorzata, Marszałek Agnieszka, Marszałek Alfreda.

Aktualności

Ogłoszenia parafialne

Warto przeczytać

Please publish modules in offcanvas position.