Ogłoszenia na Wielką Sobotę

1. Za chwilę przeniesiemy Pana Jezusa do Grobu i rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego Następnie rozpocznie się adoracja Pana Jezusa w grobie:
- od godz. 20.00 do 21.00 adorację poprowadzi Akcja Katolicka
- o godz. 21.00 będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Na czas Gorzkich Żali i kazania pasyjnego zostanie przerwana Adoracja Krzyża
- od godz. 22.00 - do 23.00 zapraszamy na adorację młodzież.
Prosimy, by do Adoracji Krzyża podchodzić przez środek kościoła, następnie podejść do Grobu Pańskiego i wychodzić pod chór lub babiniec.
1. W Wielką Sobotę poświęcenie wody przed kościołem o godz. 8.00, po nim poświęcenie pokarmów i tak co godzinę do godz. 13.00. Po każdym poświęceniu pokarmów odmówimy wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego przy grobie Pana Jezusa.
2. Liturgia Wielkiej Nocy w sobotę rozpocznie się o godz. 20.00 i zakończy się uroczystą procesją Rezurekcyjną wokół kościoła. W Wielką Sobotę prosimy przynieść do kościoła gromnice z osłonkami, by nie pochlapać woskiem ławek i posadzki.

W uroczystej procesji przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Pańskiego. Ze śpiewem na ustach i w duchu uwielbienia trwajmy przy Zbawicielu, który dla nas cierpiał okrutne męki i umarł na krzyżu. Niech rozważanie Jego Męki, jaką podjął z miłości do nas, doda nam siły do ciągłego nawracania się, abyśmy już nie żyli dla siebie, ale dla Tego, który dla nas umarł i zmartwychwstał.