Wielkanoc – 20 kwietnia

1. Z okazji uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, wszystkim Gościom i Dobroczyńcom naszej Parafii, Parafianom w kraju i za granicą, życzymy: pokoju, który daje Chrystus Zmartwychwstały i radości serca płynącej z częstego przyjmowania Jezusa w Komunii św. Dziękujemy za wszystkie życzenia świąteczne jakie otrzymaliśmy.

2.   Najbliższa niedziela jest Świętem Miłosierdzia Bożego oraz dniem w którym bł. Jan Paweł II zostanie ogłoszony świętym. Dzień ten przejdzie do historii Kościoła i Polski. Abyśmy wszyscy mogli przeżyć tę niepowtarzalną uroczystość za zgodą Biskupa Ordynariusza w przyszłą niedzielę będą zmienione godziny odprawiania Mszy św. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 16.00 oraz o 8.30 w Narożnikach. Nie będzie Mszy św. o 11.30. Pamiętajmy, że oglądanie kanonizacji w TV nie zastępuje osobistego uczestniczenia we Mszy św.

3.   Od Wielkiego Piątku do Niedzieli Miłosierdzia Bożego trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Z tej okazji przez cały tydzień będą odprawiane Msze św. o godz. 18.00, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Koronką do Bożego Miłosierdzia.

4.   W środę różaniec o godz. 17.30 poprowadzi Róża Marii Kaczocha.

5.  Składamy serdeczne Bóg zapłać za dary złożone w sklepach i za jałmużnę w kościele jako „Dary serca” dla potrzebujących. Właścicielom sklepów dziękujemy za umożliwienie zbiórki. Wręczyliśmy paczki 18 rodzinom o wartości ok. 40 zł.

6.  Dziękujemy serdecznie: pani Organistce, panom Wiesławowi i Janowi Dykasom, diakonowi Grzegorzowie za przygotowanie i prowadzenie śpiewów liturgicznych w czasie Triduum Paschalnego, ks. Robertowi za wygłoszenie kazań pasyjnych na Gorzkich Żalach, ministrantom i lektorom za gorliwą służbę oraz Ochotniczej Straży Pożarnej, młodym strażakom za asystę przy Grobie Pańskim i w czasie Rezurekcji. Szczególne podziękowanie składamy wszystkim osobom za bezinteresowne wykonanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego - Bóg zapłać.

7.   Akcja Katolicka organizuje autokarową pielgrzymkę do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach zapisy w sklepie p. Seternusów.

8.   Gdy umierał Jan Paweł II stałem na placu św. Piotra, płakałem, ale nigdy nie czułem mocniej, że Bóg jest i że jest z nami w Kościele. To tekst jednego z bardzo wielu ciekawych artykułów w Gościu Niedzielnym który warto zakupić u ministrantów. W Małym Gościu Niedzielnym jest metalowy obrazek bł. Jana Pawła II i kolejna niespodzianka .

9.  Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła we wtorek o godz. 8.00 prosimy panie: Bogucka Danuta, Farat Alicja, Lipińska Lucyna, Golec Klaudia oraz w sobotę od godz. 8.00: Wójcik Marta, Przybyło Stanisława, Fijoł Bogusława, Idzik Jan.