Uroczystość Trójcy Świętej - 15 czerwca

1. W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.00, oraz o 10.00 i 16.00 z procesjami. Nie ma Mszy św. o 11.30. Składka w Boże Ciało przeznaczona jest na utrzymanie hospicjów.

2.  W celu pobożnego przeżycia oktawy Bożego Ciała w środę od godz. 17. 00 będzie spowiedź św.

3.  W czasie oktawy Bożego Ciała Msze św. będą o godz. 7.00 i 19.00. W niedzielę procesje po Mszy św. o 11.30 i 16.00. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach eucharystycznych codziennie dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia, dzieci I Komunijne w strojach, chórek, Szkolne Koło Caritas, Liturgiczną Służbę Ołtarza, Ochotniczą Straż Pożarną, Róże Różańcowe oraz szczególnie mieszkańców tych części parafii w intencji których będą odprawiane Msze św. o urodzaje i zachowanie od nieszczęść. Feretrony mniejsze mają obowiązek nosić dzieci i gimnazjaliści, większe członkowie róż.

4.  O przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało prosimy mieszkańców: Kaczówki przy krzyżu na parceli p. Tarasków, Porąb przy sklepie ABC, Podkościela przy Ośrodku Zdrowia, Trzydniaków przy Prałatówce. Są do odebrania gotowe banery z metalowymi stelarzami, klęcznik i dwie świece. Potrzebne będą stół, dywan, kwiaty. Prosimy, po procesji banery przynieść do kościoła i dwa ustawić w prezbiterium a po jednym w kaplicach bocznych. Zadbajmy, by pożyczane rzeczy z kościoła, nie niszczyć. Ostatnio ktoś odłamał kawałek płyty z piaskowca przy dzwonnicy i ułamaną płytę wyrzucił. Można ją było przykleić, teraz trzeba będzie wymienić całą płytę.

5.  W środę różaniec o 17.30 poprowadzi II róża misyjna Elżbiety Wolak.

6.  Katecheza parafialna dla klasy II A B gimnazjum we wtorek o 17.15.

7.  Miałam aborcję w wieku 17 lat i to była najgorsza rzecz jaką kiedykolwiek zrobiłam w życiu wyznaje najsłynniejsza obecnie amerykańska gwiazda filmowa, z kolei pewien złodziej w Polsce miał 27 wyroków, ale wszystkie w zawieszeniu, był więc na wolności i dalej kradł - co na to rząd o tym warto przeczytać w Gościu Niedzielnym.

8.  Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w środę o godz. 8.00 prosimy parafian: Ćwiok Katarzyna, Kupiec Dorota, Gmyr Helena, Minorczyk Stefania, Minorczyk Anna,Pikul Krystyna, Pikul Barbara. Prosimy o wykoszenie trawy i spryskanie kostki środkami chemicznymi przy kościele (potrzebne będą 2 spryskiwacze plecakowe). W sobotę do sprzątania od godz. 8.00 prosimy panie: Kupiec Danuta, Kaczocha Teresa, Kijak Beata, Dziedzic Agata.