XVII Niedziela Zwykła - 27 lipca

1. W odpowiedzi na apel biskupów prosimy szczególnie rodziców, aby w sierpniu dali swoim dzieciom dobry przykład i zachowali abstynencję.

2. W środę różaniec o 18.30 poprowadzi róża Marii Nowak.

3. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Prosimy, by wyspowiadać się według następującego porządku:

-  w środę od godz. 18.00 dzieci ze szkoły podstawowej

-  w czwartek od godz. 18.00 gimnazjaliści i młodzież szkół średnich

-  w piątek od godz. 18.00 dorośli.

4. W I piątek od godz. 8.00 udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Prosimy o 2 samochody z rodzin: Cecylii Kurgan i Rozalii Wąż.

5. W I sobotę liturgię Mszy św. i różaniec za powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne o godz. 18.30 przygotują mieszkańcy ul. Kopernika.

6. Apostolat Trzeźwości zaprasza na XI Diecezjalny Marsz Trzeźwości z kościoła bł. Karoliny w Tarnowie do kościoła św. Stanisława w Skrzyszowie. Marsz rozpocznie się Mszą świętą w sobotę 2 sierpnia w kościele bł. Karoliny o godz. 16. 30.

7. Ponieważ w kasie parafialnej są długi, dlatego jest do sprzedania używana betoniarka o pojemności 150 litrów oraz drewniany wóz stojący w ogrodzie przy plebanii.

8. Ks. Proboszcz odprawi w czasie urlopu Msze św. od uczestników pogrzebu: za + Leona Szkotaka ostatnie 3 intencje, za +Edwarda Wąchałę 6 intencji, za + Romana Wnęka 8 intencji i za + Józefa Radzika 9 intencji.

9. Katastrofa lotnicza na Ukrainie, Kościół nie kłania się mafii, kłamstwo jest jak narkotyk, o tym możemy przeczytać w Gościu Niedzielnym. Jest nowy numer Żyjmy Ewangelią. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Kacała Elżbieta, Skrzek Krystyna, Lichorobiec Dorota, Opioła Maria.