Wniebowzięcie NMP - 15 sierpnia

1. Z racji przeżywanej dziś uroczystości Wniebowzięcia NMP nie obowiązuje dzisiaj wstrzemięźliwość czyli post od pokarmów mięsnych. W miesiącu sierpniu pamiętajmy o zachowywaniu abstynencji od napojów alkoholowych.
  2. W niedzielę z Tarnowa wyrusza Piesza Tarnowska Pielgrzymka na Jasną Górę. Msza święta o godzinie 630 na Placu Katedralnym, dojazd indywidualny. Bagaże można złożyć w sobotę w Szczucinie od 1500 - 1600, lub w Dąbrowie Tarnowskiej od 1700 - 1800. Otoczymy pielgrzymów modlitwą, łączmy się z nimi duchowo i słuchajmy relacji z pielgrzymki w RDN i na stronie Internetowej Diecezji.
  3. Organizujemy pielgrzymkę autokarową w dniu 25 sierpnia na wejście pielgrzymów na Jasną Górę. Pielgrzymi, którzy będą wracać autokarem powinni także zapisać się na listę. Koszt autokaru 35 zł. Zapisy w sklepie u państwa Seternusów.
  4. Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego organizuje „Święto Powiśla Dąbrowskiego – Dożynki Powiatowe”, które odbędą się w Narożnikach w niedzielę 24 sierpnia. Rozpoczną się Mszą św. dziękczynną o godz. 13.00 nad zalewem. Więcej informacji na plakatach.
  5. Dlaczego rosyjskie samoloty zwiadowcze latają legalnie nad Polską i nie ma reakcji rządu, dlaczego wydano miliardy złotych na niepotrzebne ekrany przy autostradach obok nieużytków i lasów, a brakuje pieniędzy na emerytury? o tym możemy przeczytać w Gościu Niedzielnym. Są jeszcze ostatnie numery Żyjmy Ewangelią.
  6. Dziękujemy parafianom: Mateuszowi Szwajkoszowi, Józefowi Sipiorowi, Janinie Boguckiej, Mariuszowi Kmieciowi, Jackowi Dworakowi za wykonane prace na rzecz parafii. Bóg zapłać.