XXI Niedziela Zwykła - 24 sierpnia

1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci Patrona naszej parafii św. Kazimierza. Uroczysta suma odpustowa z procesją o godz. 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30.

2. W czasie procesji eucharystycznej prosimy o asystę małe dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia, dzieci pierwszokomunijne i Ochotniczą Straż Pożarną. O niesienie feretronów prosimy:

- figury Jezusa Miłosiernego - róża Józefa Wariasa

- figury Matki Bożej Fatimskiej - róża Renaty Podosek

- figury św. Józefa – strażacy

- dwóch figur Dzieciątka Jezus - chórek i dzieci pierwszokomunijne.

3. Z okazji odpustu prosimy, by wszyscy parafianie dobrze się wyspowiadali. Ponieważ zbliża się rozpoczęcie roku szkolnego oraz I piątek miesiąca wszystkie dzieci i młodzież zapraszamy do spowiedzi w sobotę. Porządek spowiedzi w sobotę: od 15.00 do 16.30, po półgodzinnej przerwie spowiedź od 17.00 do 18.00.

4. Tradycyjnie w sobotę przed odpustem o godz. 18.00 będziemy modlić się za zmarłych Parafian w czasie Mszy św. na cmentarzu. Gdyby padało Msza św. będzie w kościele. Prosimy, by uporządkować groby na cmentarzu i segregować śmieci. Kwiaty z doniczkach prosimy zabierać do domów, żeby zaoszczędzić na płaceniu rachunków za wywóz śmieci.

5. Dzisiaj o godz. 13.00 nad zalewem Msza św. z okazji Dożynek Powiatowych.

6. Msze św. wieczorne w tygodniu będą od tego tygodnia o godz. 18.00. Kancelaria parafialna w środę będzie czynna od godz. 17.00.

7. W środę różaniec o godz. 17.30 poprowadzi róża Ryszarda Nowaka.

8. Dzisiaj składka do puszek przed kościołem na poszkodowanych przez wichury w naszej diecezji. Prosimy o ofiary na ten cel.

9. W związku z przygotowaniem odpustu odbędą się spotkania: ministrantów w piątek o 17.00, lektorów o 18.30, chórku w sobotę o godz. 9.00.

10. Dzieci ze Szkolnego Koła Caritas zbierają dzisiaj do „Tornistrów pełnych uśmiechu” przybory szkolne i drobne ofiary dla dzieci z niezamożnych rodzin.

11. Przypominamy wszystkim gimnazjalistom, że obowiązują nowe katechizmy. Można je będzie zakupić u księży uczących w szkole, są tańsze niż w sklepie.

12. U ministrantów można zakupić Gościa Niedzielnego. Jest w nim za darmo płyta CD z nagraną I częścią tekstów Dzienniczka św. s. Faustyny.

13. Pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę wyruszy z parkingu przy szkole w poniedziałek o godz. 6.00.

14. Dziękujemy za posprzątanie kościoła Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 i piękne ubranie kwiatami ołtarza na odpust prosimy parafian: Łabuz Maria, Leśniak Zofia, Micek Halina, Micek Dominika, Świątek Maria, Kacała Halina. Prosimy wykosić trawę koło kościoła i prałatówki.