XXVI Niedziela Zwykła - 28 września

1. W środę rozpoczniemy wspólną modlitwę różańcową w kościele. Każde dziecko, które w domu zrobi dobry uczynek i przyniesie do kościoła podpisane serduszko po losowaniu zabierze do domu figurkę Matki Bożej Fatimskiej. Wszystkie dzieci, które będą przychodzić na różaniec do kościoła otrzymają w środę piękny obrazek Matki Bożej na którym będą codziennie naklejać niespodzianki. Bardzo serdecznie prosimy o gorliwy i liczny udział w nabożeństwie różańcowym lub modlitwę na różańcu w domu.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Prosimy, by wyspowiadać św. według następującego porządku:

- w środę od godz. 17.00 cała szkoła podstawowa

- w czwartek od godz. 17.00 całe gimnazjum

- w piątek od godz. 17.00 młodzież szkół średnich i dorośli.

3. W środę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci I komunijne i ich rodziców. Dzieci otrzymają poświęcone różańce, będą z rodzicami przewodniczyć modlitwie.

4. W I czwartek obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Spowiedź od 17.00. O 18.00 Msza św. w czasie której kandydaci oraz rodzice złożą swoje prośby i zobowiązania.

5. W I piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Prosimy o 2 samochody z rodzin: Róży Baran i Antoniny Niemczura.

6.  W I sobotę liturgię Mszy św. i różaniec za powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne poprowadzą mieszkańcy ul. Mały Dwór.

7.  W środę po różańcu bardzo ważne spotkanie wszystkich Pań z Caritasu.

8. W przedsionku kościoła jest wystawiona księga próśb, podziękowań do Jezusa Miłosiernego oraz naszych dobrych postanowień. W podanych intencjach modlimy się w każdy piątek.

9. Dziękujemy wszystkim parafianom za przekazane płody rolne na utrzymanie alumnów Seminarium Duchownego w Tarnowie. Jeżeli ktoś nie zdołał ich złożyć można to uczynić osobiście w tym tygodniu na plebanii. Radnym parafialnym dziękujemy za zorganizowanie zbiórki. Bóg zapłać.

10. Na przyjęcie obrazu potrzebna będzie większa ilość gałązek jedliny do udekorowania bramy powitalnej, gdyby ktoś mógł ją ofiarować prosimy o zgłoszenie ks. proboszczowi.

11. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać o papieskiej pielgrzymce do Albanii jest także obrazek z modlitwą rodziców za dzieci, a w Małym Gościu jest obrazek z modlitwą dzieci za rodziców. Jest także do zakupienia prasa misyjna. Zachęcamy do zakupienia i czytania prasy katolickiej.

12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i wykoszenie trawy. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Labak Zofia, Molęda Przemysław, Kuta Teresa, Bielat Janina.