XXVIII Niedziela Zwykła - 12 października

1. W najbliższą środę tj. 15 października rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje przed uroczystością nawiedzenia parafii przez obraz Jezu ufam Tobie. Bardzo serdecznie prosimy wszystkich Parafian o gorliwy udział w naukach rekolekcyjnych. Kto nie otrzymał w domu programu rekolekcji i peregrynacji może go otrzymać u ministrantów.

2. Widzialnym znakiem naszego przygotowywania się do peregrynacji niech będą udekorowane i wystawione w naszych oknach obrazy Jezusa Miłosiernego oraz pięknie przystrojone krzyże i kapliczki przydrożne.

3. Różaniec w środę o 17.30 poprowadzi róża Władysławy Wróbel, w czwartek Stanisławy Mikus, w piątek Elżbiety Wolak i w sobotę Grażyny Chwałek.

4. Postarajmy się w piątek na godz. 14.00 przywieźć do kościoła lżej chorych będzie spowiedź i Msza św. W najbliższą sobotę przystąpmy wszyscy do spowiedzi św.

5. AK codziennie wieczorem będzie sprzedawała piękne i tanie obrazy Jezu ufam Tobie, Dzienniczek s. Faustyny oraz materiały do dekoracji naszych domów.

6.  W piątek składka na tacę przeznaczona jest na przygotowanie i przeprowadzenie rekolekcji.

7.  Papież Franciszek mianował biskupa pomocniczego naszej diecezji bpa Jana Piotrowskiego biskupem kieleckim.

8.  Katecheza parafialna dla klasy I A we wtorek, a dla klasy I B w środę o godz. 17.15.

9.  W przedsionku kościoła jest wystawiona księga próśb, podziękowań do Jezusa Miłosiernego oraz naszych dobrych postanowień. W podanych intencjach modlimy się w każdy piątek.

10. Dziś po każdej Mszy św. u przedstawicieli Caritasu można zakupić chlebki miłosierdzia oraz złożyć ofiarę na rzecz Fundacji Jana Pawła II przyznającej stypendia uzdolnionej młodzieży pochodzącej z niezamożnych wiejskich rodzin.

11. Jaka ja mam być, byś ty był szczęśliwy, a ja jaki mam być? dobre rady dla narzeczonych i małżonków Idź precz szatanie rozmowa z ks. Egzorcystą oraz inne ciekawe artykuły możemy przeczytać w Gościu Niedzielnym.

12. Mieszkańcom Małego Dworu: Janowi Wolakowi i Stanisławowi Leżoniowi za wykonanie bramy powitalnej, Marianowi Skrzekowi, Mirosławowi Brzychczemu, Ryszardowi Ujkowi i Janowi Banasiowi dziękujemy za pomalowanie dekoracji na peregrynację. Bóg zapłać.

13. Mieszkańców Małego Dworu prosimy o wykoszenie trawy przy kościele i plebanii oraz udekorowanie placu kościelnego. Zapraszamy do tej pracy parafian: Leżoń Stanisław, Kijak Tomasz, Kupiec Franciszek, Niemczura Krzysztof, Kupiec Bronisław, Kaczocha Edward, Powroźnik Felicja, Powroźnik Marek, Kaczocha Zygmunt, Minorczyk Jan, Gmyr Eugeniusz, Pikul Adam, Kupiec Sylwester, Kozaczka Stanisława. Mieszkańców Górek prosimy o uwicie w piątek 40 m wieńca z jedliny oraz udekorowanie bramy powitalnej. Wszystkie te prace prosimy wykonać w sobotę w godzinach od 12.00 do 15.00.

14. Katolicka organizacja „Kościół w potrzebie” organizuje zbiórkę zepsutych, niepotrzebnych urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Można je składać przy plebańskiej stajni do poniedziałku wieczorem. Warto pozbyć się złomu, by pomóc potrzebującym.

15. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w czwartek od godz. 10.30 prosimy parafian: Gierczyńska Małgorzata, Burzec Jolanta, Doś Stanisława, Bogacz Elżbieta. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 19.30 prosimy parafian: Witaszek Anna, Burzec Anna, Niewiadomska Burzec Ewelina, Kupiec Janina.