XXX Niedziela Zwykła - 26 października

1. Zakończyło się Nawiedzenie obrazu Jezusa Miłosiernego w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy dekorowali wnętrze kościoła i jego otoczenie, szczególnie mieszkańcom Małego Dworu i Górek. Dziękujemy tym, którzy przygotowywali liturgię i czuwanie, szczególnie kapłanom ks. Tadeuszowi Rzeźnikowi, ks. Włodzimierzowi Chwałkowi, ks. Rafałowi Żelaznemu, o. Krzysztofowi Juzbie za przewodniczenie Mszom św. i wygłoszone słowo Boże oraz p. Organistce za oprawę liturgiczną. Niech Dobry Bóg wszystkim stokrotnie wynagrodzi. Bóg zapłać.

2. W najbliższą sobotę przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Postarajmy się wszyscy wyspowiadać, aby zmarłym ofiarować nie tylko znicze i kwiaty, ale to, co im jest najbardziej potrzebne czyli modlitwę, Komunię św. i odpusty.

3. We Wszystkich Świętych Msze św. tak jak w niedzielę. O godz. 13. 30 wyruszymy z kościoła w procesji na cmentarz odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a następnie różaniec za dusze Zmarłych. 1 Listopada, mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św. Być może, że będzie odprawiona Msza św. na cmentarzu, ale przyjdźmy w tym dniu wszyscy do kościoła do południa, bo nagła zmiana pogody może uniemożliwić odprawienie Mszy św. na cmentarzu.

4. W uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu klerycy, ministranci i lektorzy będą zbierali ofiary do puszek na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Wszyscy, którzy nie mogli złożyć na Seminarium darów w naturze mogą to uczynić na cmentarzu.

5.  Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie po Mszy św. o godz. 17.00.

6.  Listopad jest miesiącem poświęconym w Kościele szczególnej modlitwie za zmarłych. U ministrantów są do odebrania specjalne kartki na wypominki. Imiona i nazwiska zmarłych prosimy czytelnie wpisywać koniecznie w I przypadku, bo często nie wiadomo czy chodzi o mężczyznę czy o kobietę. Jeżeli ktoś życzy sobie wypominki o 7.00 lub 10.00 należy to zapisać, podobnie, gdy mają być czytane w Narożnikach.

7.  Z ofiar jakie zebrano w czasie 8 ślubów w naszej parafii zakupione zostały obrazy św. Jana Pawła II i św. Faustyny oraz zostanie wykonana specjalna tablica upamiętniająca nawiedzenie Jezusa Miłosiernego.

8. Ze składek jakie od lipca zostały zebrane przy sprzątaniu kościoła zakupiono 40 m chodnika do prezbiterium.

9.  Dekoracja kościoła kosztowała parafię sporo pieniędzy dlatego, by zmniejszyć te wydatki młodzież będzie sprzedawała po różańcu znicze z nowym wkładami po 3 zł. za sztukę. Prosimy o ich nabywanie.

10.  Dziękujemy właścicielom piekarni „Ptyś” i „Rogalik” za ufundowanie po 100 bochenków chlebków miłosierdzia, z których dochód przeznaczony będzie na pomoc dla przewlekle chorych dzieci w parafii.

11. Czy jako Polacy chcemy nadal łączyć swoją historię z Chrystusem? Czy człowiek ma prawo do Boga, czy Bóg ma prawo do człowieka? O tym możemy się dowiedzieć czytając dzisiejszego Gościa Niedzielnego.

12. Mieszkańców Małego Dworu prosimy o zdemontowanie dekoracji wokół kościoła. Zapraszamy do tej pracy w poniedziałek od 8.00 parafian: Frąc Rafał, Pikul Bernard, Kaczocha Edward, Wolak Lucjan, Frąc Janina, Frąc Rafał, Szkotak Zbigniew i Nęga Ludwik.

13. Mieszkańcom Górek: Pikul Andrzej, Wąż Piotr, Siembab Antoni, Goj Adam, Saładyga Stefan, Saładyga Władysław, Doroż Tadeusz dziękujemy za wykonane prace w sobotę na plebanii.

14. Dziękujemy za udekorowanie i posprzątanie kościoła w tym tygodniu. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w piątek od godz. 8.00 prosimy parafian: Stopa Bogusława, Skiba Józefa, Skiba Teresa, Piwowarczyk Marta.

Aktualności

Ogłoszenia parafialne

Warto przeczytać

Please publish modules in offcanvas position.