Przygotowania do Nawiedzenia Obrazu JUT

Od 5 września rozpoczęło się w naszej parafii bezpośrednie przygotowanie do peregrynacji obrazu Jezu Ufam Tobie oraz relikwii św. Jana Pawła II i św. Faustyny. W każdy piątek parafianie gromadzili się na Mszy św. z homilią i Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 7.00 i 18.00, by jeszcze głębiej poznać nieskończone Boże Miłosierdzie i powierzyć swoje życie Jezusowi Miłosiernemu. Treścią homilii było przybliżenie wiernym teologii miłosierdzia Bożego w Starym i w Nowym Testamencie, a także form kultu Jezusa Miłosiernego, którymi są obraz Jezusa Miłosiernego, Godziny Miłosierdzia, Nowenna, a także pełnienie uczynków miłosiernych, które są konkretnym owocem miłosierdzia okazywanego bliźnim.

W celu duchowego zaczerpnięcia łaski Bożej z samego duchowego źródła parafianie udali się w pielgrzymce do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. W Kaplicy Jezusa Miłosiernego uczestniczyli w Godzinie Miłosierdzia, Eucharystii oraz zwiedzali świątynię pw. św. Jana Pawła II.

Duchowym przygotowaniem do Nawiedzenia była wspólna nauka nowych pieśni w kościele. Dzięki gorliwości Pani Organistki, parafianie nauczyli się 7 nowych pieśni o Miłosierdziu Bożym, które nie tylko ubogaciły liturgię uroczystości całego Nawiedzenia, ale pogłębiły życie duchowe wielu parafian.

Bezpośrednim przygotowaniem do nawiedzenia, były rekolekcje, które przez 4 dni (od środy do niedzieli) prowadził dziekan dekanatu Ropa ks. Stanisław Porębski. Dzięki u bogatemu doświadczeniu (12 seria rekolekcji przed Nawiedzeniem w tym roku), erudycji i modlitewnemu zaangażowaniu ks. Rekolekcjonista rozpalił w parafianach pragnienie osobistego spotkania z Jezusem Miłosiernym. Rekolekcje cieszyły się bardzo dużym powodzeniem.