IV Niedziela Adwentu – 21 grudnia 2014 r.

1. W poniedziałek od godz. 8.00 udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Prosimy zgłosić także tych chorych, którzy nie byli do spowiedzi przed świętami. Prosimy o samochody z rodzin Joanny Błocho i Elżbiety Tracz. Prosimy zadbać o to by nikt z parafian nie był pozbawiony sakramentów świętych przed Świętami.

2. W środę będziemy przeżywać Wigilię Bożego Narodzenia. Prosimy o religijne przeżycie tej rodzinnej uroczystości. W czasie Wieczerzy odczytajmy Ewangelię o Narodzeniu Pana Jezusa, odmówmy wspólny pacierz, połammy się opłatkiem i śpiewajmy kolędy. Nie zapomnijmy w tym dniu o samotnych i chorych. Nie spożywajmy w tym dniu potraw mięsnych i alkoholu.

3. Pasterka w Narożnikach będzie o godz. 22. 00, w kościele parafialnym o 24. 00. O godz. 23.40 w kościele w oczekiwaniu na Boże Narodzenie będziemy modlić śpiewem Ciemnej Jutrzni Adwentowej. Na Pasterce będzie składka na Fundusz Obrony Życia. W Boże Narodzenie Msze św. tak jak w niedzielę. W święto Św. Szczepana nie będzie Mszy św. popołudniowej.

4. Dla wszystkich którzy przyjechali z zagranicy i nie zdążyli się wyspowiadać będzie okazja do spowiedzi w poniedziałek, wtorek i w środę od 6.30 do 7.30. Nie będzie spowiedzi po południu.

5. Rozprowadzane są świece na wigilijny stół oraz pobłogosławione opłatki.

6. Prosimy by w najbliższą niedzielę małżonkowie obchodzący jubileusz 25 i 50-lecia usiedli w kościele razem, z okazji święta Świętej Rodziny będzie odnowienie przysięgi małżeńskiej.

7. Z darów serca które zostały złożone w sklepach spożywczych przekazaliśmy 17 rodzinom symboliczne paczki świąteczne o wartości 20 - 30 zł. Bóg zapłać firmie Tarsmak za przekazane dary i wszystkim którzy złożyli dary w sklepach. Bóg zapłać paniom z Caritasu za podział darów i dostarczenie potrzebującym.

8.  Zachęcamy do nabycia u ministrantów i czytania podwójnego numeru Gościa Niedzielnego w cenie 7 zł., w którym jest ciekawy wywiad z byłym proboszczem naszej parafii ks. Ignacym Piwowarskim. Prosimy, by rodzice zakupili dzieciom Małego Gościa z niespodzianką.

9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w środę od godz. 8.00 prosimy panie: Bobro Grażyna, Grabowska Agata, Seternus Katarzyna, Kijowska Elżbieta i w sobotę od godz. 8.00 panie: Wróbel Władysława, Flis Weronika, Moździerz Janina, Błocho Krzysztof.