Uroczystość Chrztu Pańskiego - 11 stycznia

I. Sprawozdanie inwestycyjno - ekonomiczne Proboszcza parafii pw. św. Kazimierza w Radgoszczy za rok 2014.

1. Utrzymanie kościoła, kaplicy, cmentarza, połowy prałatówki czyli opłaty za ogrzewanie, energię elektryczną, wywóz śmieci, konserwację alarmów i urządzeń technicznych i przeglądów; opłaty za wynagrodzenie za pranie szat liturgicznych, grę na organach oraz sprawowanie liturgii, przeprowadzenie uroczystości nawiedzenia obrazu Jezu Ufam Tobie kosztowało parafię 37 789 zł.

2. Inwestycje parafialne czyli wykonanie: grobowca dla kapłanów, dodatkowego nagłośnienia bezprzewodowego w kościele, dębowych ławek pod ścianami w kościele, malowanie kaplicy w Narożnikach, nowy ołtarz w kaplicy kosztowały parafię 127 500 zł.

3. Koszty związane z inwestycjami i utrzymaniem kościoła pochodziły z ofiar składanych na tacę i przy sprzątaniu kościoła. Na prace wykonane w kościele i utrzymanie parafii nie było żadnej składki inwestycyjnej do kopert. (Ostatnia składka do kopert była w październiku 2013 r.)

4. Ks. Proboszcz wygłosił w 2014 r. poza parafią 3 serie rekolekcji, w czasie których uczestnicy rekolekcji złożyli hojne ofiary na potrzeby parafii w Radgoszczy oraz na ołtarz w Narożnikach.

5. Na koniec 2014 r. parafia posiada dług w wysokości 19 500 zł.

II. Ogłoszenia Parafialne.

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Chrztu Pańskiego. Na każdej Mszy św. odnawiamy przyrzeczenia chrzcielne.

2. Dziękujemy Kolędnikom misyjnym za dzieło ewangelizacji przeprowadzone domach naszej parafii w Trzech Króli oraz wszystkim, którzy ich przyjęli i złożyli ofiarę na misję. Złożono 2850 zł. Bóg zapłać. Dzisiaj od godz. 12.30 Kolędnicy przejdą ul. Jagiellońską.

3. Kończymy dziś odwiedziny duszpasterskie w domach naszej parafii. Wszystkim parafianom bardzo serdeczne dziękujemy za życzliwe przyjęcie i za kolędę. Bóg zapłać. W najbliższą niedzielę ks. Proboszcz odprawi sumę w intencji wszystkich parafian, których odwiedził w czasie kolędy.

4. Ks. Stanisław Piszczek w Domu Ks. Emerytów od 1 lutego będzie odprawiał msze św. gregoriańskie za + Irenę Aksamit z intencji uczestników pogrzebu, a ks. Tadeusz Skura od 10 lutego odprawi 21 intencji za śp. Stanisława Babiarza od uczestników pogrzebu. Intencje są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

5. Ministranci rozprowadzają książkę naszego rodaka ks. R. Biela o naszej parafii w cenie 20 zł.

6. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego w którym są informacje o szokującej propagandzie mentalności rozwodowej w Polsce, o porażce leczenia homeopatii oraz kwartalnik Do Domu Ojca.

7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 parafian: Warias Krystyna, Pikul Zofia, Przetacznik Henryk, Goj Adam, Żurawska Bożena.