II Niedziela Wielkiego Postu - 1 marca

1. Rozpoczynamy dziś rekolekcje parafialne, które głosi ks. prałat Andrzej Rams kustosz sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie. Serdecznie Go witamy i prosimy o słowo Boże, które dokona w naszych sercach nawrócenia. Dziś po Mszy św. wieczornej nauka dla młodzieży starszej.

2.  Nauki dla dorosłych będą codziennie o godz. 8.00, 18.00. W Narożnikach o godz. 17.00. Bardzo prosimy i zachęcamy, aby wszyscy parafianie uczestniczyli w naukach rekolekcyjnych także w dni powszednie.

3. Gimnazjaliści w poniedziałek i w środę mają spotkania z katechetami o godz. 8.00 w szkole, a następnie przychodzą na Mszę św. na godz. 10.00 do kościoła. Dzieci ze szkoły podstawowej przychodzą do szkoły na godz. 10.00, a następnie na Mszę św. do kościoła na 11.30. We wtorek gimnazjaliści przychodzą do kościoła na nabożeństwo i spowiedź na godz. 10.00, a podstawówka na 11.30. Przypominamy, że wszyscy uczniowie naszej szkoły mają obowiązek uczestniczyć codziennie w rekolekcjach w szkole i w kościele.

4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej ok. 19.00 odbędzie się Droga Krzyżowa z kościoła na cmentarz prosimy odpowiednio się ubrać i zabrać ze sobą znicze.

5. We wtorek dzień spowiedzi św. Prosimy, by starsi wyspowiadali się po południu, gdyż do południa będzie dużo dzieci i gimnazjalistów.

6. W środę o godz. 15.00 Msza św. dla chorych z namaszczeniem olejami św. Prosimy przywieźć lżej chorych do kościoła. Kwadrans przed Mszą św. okazja do spowiedzi i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

7. W środę składka na wszystkich Mszach św. będzie przeznaczona na przeprowadzenie rekolekcji i odpustu parafialnego.

8. Z okazji rekolekcji udamy się do chorych w najbliższy piątek od godz. 8.00. Prosimy o samochody z rodzin chorych Władysławy Szkotak i Honoraty Pikul.

9. W środę modlitwę różańcową o 17.30 poprowadzi róża Teresy Wolak.

10. W czwartek spotkanie kandydatów do bierzmowania. Różaniec o godz. 16.30, o 17.00 Msza św. Przypominamy, że spotkania te są obowiązkowe dla tych którzy pragną przystąpić do sakramentu bierzmowania. W spotkaniach tych powinni brać także udział rodzice kandydatów.

11. W I sobotę liturgię Mszy św. i różaniec za powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne o godz. 16.30 przygotują mieszkańcy Żdżar Północnych.

12. W przyszłą niedzielę odpust ku czci św. Kazimierza, patrona naszej parafii. Msze św. o godz. 7.00, 11.00 i 16.00. Na uroczystej sumie planowana jest niespodzianka.

13. Prosimy, by w niedziele i święta, a zwłaszcza w czasie rekolekcji dokładniej parkować samochody na parkingu przy kościele, po to, by jak najwięcej samochodów mogło zaparkować przy kościele. Ostatnio w sąsiednich parafiach Policja karała mandatami za parkowanie na jezdni.

14. W najnowszym Gościu Niedzielnym jest artykuł o naszej parafii, możemy tez dowiedzieć się kim byli polscy żołnierze wyklęci, których święto dziś obchodzimy. W Małym Gościu Niedzielnym, jest jako dodatek piękny krzyż. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej.

15. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła we wtorek od godz. 13.00 prosimy panie: Błocho Elżbieta, Niemczura Irena, Juzba Bronisława, Kacała Danuta, Sołtys Marzena oraz w sobotę od godz. 8.00 Mikus Stanisława, Golemo Maria, Mikus Iwona, Błachaniec Alicja.

Aktualności

Ogłoszenia parafialne

Warto przeczytać

Please publish modules in offcanvas position.