Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 5 kwietnia

1. Z okazji uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, wszystkim Gościom i Dobroczyńcom naszej Parafii, Parafianom w kraju i za granicą, życzymy: pokoju, który daje Chrystus Zmartwychwstały i radości serca płynącej z częstego przyjmowania Jezusa w Komunii św. Dziękujemy za życzenia świąteczne jakie otrzymaliśmy.

2. Najbliższa niedziela jest Świętem Miłosierdzia Bożego.

3. Od Wielkiego Piątku do Niedzieli Miłosierdzia Bożego trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Z tej okazji przez cały tydzień będą odprawiane Msze św. o godz. 18.00, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Koronką do Bożego Miłosierdzia.

4. W środę różaniec o godz. 17.30 poprowadzi Róża Marii Nowak.

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dary złożone w sklepach i za jałmużnę w kościele jako „Dary serca” dla potrzebujących. Właścicielom sklepów dziękujemy za umożliwienie zbiórki. Wręczyliśmy paczki 17 rodzinom o wartości ok. 50 zł. W tym roku o wiele więcej darów złożonych zostało w sklepach.

6. Dziękujemy serdecznie: pani Organistce, panom Wiesławowi i Janowi Dykasom, ministrantom i lektorom za gorliwą służbę liturgiczną, chórowi parafialnemu za ubogacanie liturgii parafialnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, za asystę przy Grobie Pańskim i w czasie Rezurekcji oraz młodym strażakom za straż przy grobie, diakonowi Jakubowi za przygotowanie i prowadzenie śpiewów liturgicznych w czasie Triduum Paschalnego, wygłoszone słowo Boże, ks. Prałatowi i Ks. Wikariuszowi za gorliwą posługę duszpasterską w Wielkim Poście. Szczególne podziękowanie składamy wszystkim osobom za bezinteresowne wykonanie pięknej Ciemnicy i Grobu Pańskiego - Bóg zapłać.

7. Akcja Katolicka organizuje autokarową pielgrzymkę do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach zapisy w sklepie p. Seternusów.

8. „Kiedy skonał, przytuliłam się do krzyża, nie chciałam pozwolić by umarł”, „Sztylet z serca wyszedł bardzo boleśnie razem z siedmioma złymi duchami” to fragmenty wypowiedzi osób które spotkały się z Jezusem. Warto je przeczytać w Gościu Niedzielnym, można go zakupić u ministrantów.

9. Nadleśnictwo prosi, by nie wypalać trawy i krzaków, bo prowadzi to do dużych strat materialnych, naraża na utratą zdrowie i życia ludzkiego.

10. Po Wielkanocy co roku czynione są w naszej miejscowości różne, bardzo niebezpieczne wygłupy. W ubiegłym roku ścięte drzewa, rzucone na ruchliwe jezdnie o mało nie spowodowały śmiertelnych wypadków. Prosimy, by zrezygnować z wygłupów, nie wyrządzać żadnych szkód i nie narażać na niebezpieczeństwo innych ludzi.

11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła we wtorek o godz. 8.00 prosimy panie: Niemczura Janina, Niemczura Ewelina, Mikus Aneta, Niemczura Bronisława oraz w sobotę od godz. 8.00: Przybyło Wiesława, Przybyło Agnieszka, Moskal Zofia, Aksamit Agnieszka.