XIII Niedziela Zwykła – 28 czerwca

1. Jutro przypada uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00. 10.00, 18.00 i w Narożnikach o 19.00.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Nie zapomnijmy przyjść na Msze św. w tych dniach, szczególnie niech nie zapomną o tym dzieci i wszyscy odprawiający I Piątki miesiąca.

3. Prosimy, by wyspowiadać św. według następującego porządku:

-  w środę od godz. 17.30 szkoła podstawowa

-  w czwartek od godz. 17.30 gimnazjum

-  w piątek od godz. 17.30 młodzież szkół średnich i dorośli.

4. W I piątek udamy się do chorych z posługą sakramentalną prosimy o 2 samochody z rodzin Adeli Gondek i Mieczysława Koguta.

5. W środę różaniec o 17.30 poprowadzi róża Elżbiety Wolak.

6. W sobotę godz. 17.30 różaniec o powołania i za powołanych poprowadzą członkowie Towarzystwa Seminarium Duchownego.

7. Dziękujemy rodzicom bierzmowanych za dar ołtarza w wysokości 2800 zł. Bóg zapłać. Pieniądze przeznaczone będą na wykonanie konfesjonału.

8. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie zapraszają na „Miasteczko modlitewne” w Zabawie w dniach 27 lipca 2 sierpnia. Zapisy w kancelarii parafialnej.

9. We wtorek 7 lipca udamy się na pielgrzymkę do Tuchowa. Wyjazd o godz. 15.00. Zapisy w sklepie p. Seternusów, cena biletu 8 zł.

10. Ks. Biskup Ordynariusz zwrócił się do wszystkich diecezjan z apelem aby: „W parafiach, w których nie ma jeszcze żadnej tablicy poświęconej pamięci miejscowych Ofiar II wojny światowej i okupacji pomyśleć o jej przygotowaniu i poświęceniu. Szczególne miejsce na takich tablicach powinny znaleźć osoby zamordowane za pomoc niesioną innym, za walkę o polską kulturę i wiarę katolicką (kapłani, nauczyciele i inne osoby)”. Prosimy o zgłaszanie w kancelarii parafialnej na piśmie dokładnych informacji o osobach z naszej parafii, które zasługują za swoją postawę w czasie II wojny światowej na upamiętnienie na specjalnej tablicy. Należy podać imię i nazwisko oraz konkretny czyn godny pochwały.

11. Ostrzegamy rodziców dzieci i inne osoby koczujące w czasie nabożeństw pod płotem i w świerkach, że pojawiły się tam kleszcze. Warto dla swojego bezpieczeństwa i pobożnego udziału we Mszy św. wchodzić do kościoła. Prosimy, aby nie łamać gałęzi świerków, bo zaczynają usychać.

12. Papieżowi Franciszkowi łza spłynęła na policzki, kiedy wpatrywał się w twarz Chrystusa z Całunu Turyńskiego, później jadł obiad z więźniami, spał w pokojach dla bezdomnych o tym możemy poczytać w dzisiejszym Gościu Niedzielnym. W Małym Gościu Niedzielnym jest za darmo kalendarz wakacyjny dla dzieci – prosimy by rodzice zakupili gazetę dzieciom. W Żyjmy Ewangelią są kolorowe zdjęcia z bierzmowania.

13. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy panie: Śliwa Janina, Tułacz Maria, Szarek Agnieszka, Radzik Teresa.