XIV Niedziela Zwykła – 5 lipca

1. Ponieważ panują bardzo niebezpieczne upały prosimy, by zwłaszcza osoby starsze i chore nie przebywały na słońcu w godzinach południowych – grożą im poważne choroby.

2. W środę różaniec o 17.30 poprowadzi róża Grażyny Chwałek.

3. We wtorek 7 lipca udamy się na pielgrzymkę do Tuchowa. Wyjazd o godz. 15.00. Zapisy w sklepie p. Seternusów, cena biletu 8 zł.

4. Przypominamy o akcji upamiętniania mieszkańców Radgoszczy, którzy w okresie II wojny światowej ratowali życie innym ludziom oraz z narażeniem życia bronili polskiej kultury i wiary katolickiej. Prosimy o zgłaszanie w kancelarii parafialnej na piśmie dokładnych informacji o takich osobach.

5. W przyszłą niedzielę składka na tacę przeznaczona jest na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

6. Na ostatnim posiedzeniu Rady Parafialnej powzięto jednogłośnie decyzję o przeprowadzeniu składki na spłatę długu za ławki w nawach bocznych i babieńcu oraz na nowe konfesjonały. W III niedzielę lipca prosimy o dobrowolne ofiary do podpisanych kopert.

7. Papież Franciszek w pielgrzymce do Ameryki, nasza diecezja ma nowych proboszczów i wikariuszy o tym możemy poczytać w dzisiejszym Gościu Niedzielnym. W Małym Gościu Niedzielnym jest za darmo kalendarz wakacyjny dla dzieci – prosimy by rodzice zakupili gazetę dzieciom.

8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy panie: Jastrzębska Edyta, Stal Roma, Bąba Wioleta, Kopeć Agata.