XVI Niedziela Zwykła – 19 lipca

1. Gościmy dziś w naszej parafii ks. Janusza Burzawę ze Zgromadzenia Ks. Sercanów. Obchodzi srebrny jubileusz kapłaństwa, jest misjonarzem na Filipinach. Bóg zapłać za dar modlitwy i wygłoszone słowo Boże.

2. Razem z nami modli się dziś ks. kanonik Jerzy Rudnik, emerytowany proboszcz parafii w Uszwi, gdzie jego wikariuszem był ks. Marek Łabuz. Przeżywa jubileusz 60-lecia kapłaństwa. Modli się wraz z nami o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Bóg zapłać za dar kapłańskiej modlitwy, zwłaszcza w czasie prowadzonych remontów w naszej parafii.

3. W tym tygodniu powraca do Afryki nasz rodak ks. Mateusz Gondek. Z tej okazji zapraszamy na Mszę św. w jego intencji w środę o godz. 18.00. Na Mszy św. będą zbierane ofiary na misje, w której pracuje ks. Mateusz.

4. W środę różaniec o 17.30 poprowadzi róża Teresy Gondek.

5. Jeżeli będzie pogoda w piątek o godz. 18.00 będzie Msza św. na cmentarzu.

6. Przed kościołem młodzież zbiera podpisy pod prośbą do papieża Franciszka, by bronił nierozerwalności i świętości małżeństwa. Zachęcamy, aby podpisać się pod tą prośbą do papieża.

7. Bóg zapłać za dobrowolne ofiary złożone do podpisanych kopert na spłatę długu za ławki w nawach bocznych i nowe konfesjonały.

8. Ofiary składane przez mieszkańców Kaczówki przy okazji sprzątania kościoła zostały przeznaczone na zapłatę za czyszczenie 500 m2 dachu na kościele oraz 2000 m2 chodnika i schodów. Czyszczenie 1 m2 kostki kosztuje 4 zł., czyszczenie dachu na takiej wysokości 8 zł za m2. Jak łatwo policzyć za tą wykonaną prace parafia powinna zapłacić 12 000 zł., a zapłaciła tylko 4000 zł. Na wykonywane prace nie było żadnej specjalnej składki. W czerwcu było 5 składek, z czego tylko 2 przeznaczone były dla parafii. Aby wykonać nawet niewielkie prace przy parafii konieczna jest składka inwestycyjne. Jeszcze raz dziękujemy Mariuszowi Minorczykowi i Mateuszowi Szwajkoszowi za wykonaną pracę w darze dla parafii. Bóg zapłać.

9. Czy wiemy jaka była największa zbrodnia popełniona na Polakach po II wojnie światowej? powinniśmy dokładnie wiedzieć, a jak bronić swoje dzieci przed braniem dopalaczy o tym warto poczytać w dzisiejszym Gościu Niedzielnym. Prosimy o nabywanie kwartalnika Do Domu Ojca.

10. W czwartek 30 lipca w Ośrodku Zdrowia w Radgoszczy będą przeprowadzane płatne specjalistyczne badania. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian z Kaczówki: Bartoń Bronisław, Dudek Elżbieta, oraz ze Żdżar Północnych:Ciąbor Barbara, Juras Bożena.