XVII Niedziela Zwykła – 26 lipca

1. Rozpoczęły się żniwa. Prośmy Pana Boga o błogosławieństwo dla pracujących w przy żniwach, aby chronił nas od gwałtownej niepogody. Równocześnie pamiętajmy o III Bożym przykazaniu czyli o świętowaniu niedzieli, by nie pracować w niedzielę.

2. Prosimy o przygotowywanie wieńców żniwnych na uroczystość Matki Bożej Zielnej.

3. Trwają zapisy na XXXIII Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia Mszą św. na Placu Katedralnym. Zapisy w kancelarii parafialnej w Dąbrowie Tarnowskiej.

4. Dziękujemy wszystkim, którzy w środę na Mszy św. o godz. 18.00 złożyli ofiary pieniężne na misje, w której pracuje ks. Mateusz Gondek. Bóg zapłać.

5.  W środę różaniec o 17.30 poprowadzi róża Marii Kułaga.

6.  W I sobotę liturgię Mszy św. i różaniec za powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne o godz. 17.30 przygotują mieszkańcy Małego Dworu.

7.  Dobrowolne ofiary do podpisanych kopert złożyło w ubiegłą niedzielę 311 rodzin. W całości zostały spłacone długi za ławki w nawach bocznych, za czyszczenie dachu i kostki przy kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary.

8.  W poniedziałek na plebanii doszło do awarii instalacji ciepłej wody, kanalizacji i centralnego ogrzewania. Konieczna była natychmiastowa wymiana pieca i aparatury sterującej.

9.  W ubiegłym tygodniu na Stadionie Narodowym w Warszawie w rekolekcjach wzięło udział 45 000 ludzi, 67 małżeństw doznało łaski uzdrowienia o tym warto poczytać w dzisiejszym Gościu Niedzielnym.

10. W czwartek w Ośrodku Zdrowia w Radgoszczy będą przeprowadzane płatne specjalistyczne badania. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Paulina Wieczorek, Stal Władysława, Madej Alicja, Kaleta Anna.