XXI Niedziela Zwykła - 23 sierpnia

1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci Patrona naszej parafii św. Kazimierza. Uroczysta suma odpustowa z procesją o godz. 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30.

2. W czasie procesji eucharystycznej prosimy o asystę małe dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia, dzieci pierwszokomunijne i Straż Pożarną. O niesienie feretronów prosimy:

-    figury Jezusa Miłosiernego - róża Zygmunta Panka

-    figury Matki Bożej Fatimskiej - róża Elżbiety Wolak

-    figury św. Józefa – strażacy

-    dwóch figur Dzieciątka Jezus - chórek i dzieci pierwszokomunijne.

3. Z okazji odpustu prosimy, by wszyscy parafianie się wyspowiadali. Ponieważ zbliża się rozpoczęcie roku szkolnego oraz I piątek miesiąca wszystkie dzieci i młodzież zapraszamy do spowiedzi w sobotę. Porządek spowiedzi w sobotę: od 15.00 do 16.30, po półgodzinnej przerwie spowiedź od 17.00 do 18.00.

4. Tradycyjnie w sobotę przed odpustem o godz. 18.00 będziemy modlić się za zmarłych Parafian w czasie Mszy św. na cmentarzu. Gdyby padało Msza św. będzie w kościele. Prosimy, by uporządkować groby na cmentarzu i segregować śmieci. Kwiaty z doniczkach prosimy zabierać do domów, żeby zaoszczędzić na płaceniu rachunków za wywóz śmieci.

5. W środę różaniec o godz. 17.30 poprowadzi róża Zygmunta Panka.

6. W związku z przygotowaniem uroczystości odpustowej odbędą się spotkania: ministrantów w piątek o 17.00, lektorów o 18.30, chórku w sobotę o godz. 9.00.

7. Dzieci ze Szkolnego Koła Caritas zbierają dzisiaj do „Tornistrów pełnych uśmiechu” przybory szkolne i drobne ofiary dla dzieci z niezamożnych rodzin.

8. Zbliża się nowy rok szkolny. Przypominamy rodzicom, że dzieci ze szkoły podstawowej będą się uczyć w klasie I z katechizmu i ćwiczeń pt. „Jesteśmy rodziną Pana Jezusa, dzieci klas II z katechizmu i ćwiczeń „Kochamy Pana Jezusa”, dzieci klas III „Jezus przychodzi do nas we Mszy św., a dzieci klas IV Jestem chrześcijaninem. Gimnazjaliści będą się uczyć z nowych katechizmów które obowiązywały już w ubiegłym roku. Zachęcamy by kupować katechizmy i ćwiczenia u kapłanów uczących w szkole, są tańsze niż w sklepie.

9. Nasi parafianie: Mariusz Minorczyk i Mateusz Szwajkosz dokonali remontu figury Matki Bożej przed kościołem. Bóg zapłać za wykonaną pracę. Dzień po zakończeniu pracy dzieci na oczach swoich rodziców butami ubrudziły świeżo odnowiony fundament figurki, który musiał być ponownie czyszczony i impregnowany.

10. Sensacyjne wyniki śledztwa i tajemnice zamachu na Jana Pawła II podaje dzisiejszy Gość Niedzielny, są ostatnie numery Żyjmy Ewangelią, zachęcamy do ich nabywania i czytania prasy katolickiej u ministrantów.

11. Pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę wyruszy z parkingu przy szkole we wtorek o godz. 7.00.

12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła Bóg zapłać. O posprzątanie prałatówki we wtorek od godz. 15.00 prosimy parafian: Kmieć Maria, Elbin Zofia natomiast kościoła w sobotę od godz. 8.00: Wąż Teresa, Bielat Bronisława, Pikul Krystyna, Pikul Małgorzata.