Odpust parafialny 30 sierpnia

1. Przeżywamy dziś uroczystość odpustową ku czci Patrona naszej Parafii św. Kazimierza. Uroczystą sumę odpustową z procesją o godz. 11.00 będzie celebrował ks. prałat Stanisław Kopeć obchodzący w tym roku jubileusz 60-lecia kapłaństwa. Homilie głosi ks. Zbigniew Szewczyk kapelan szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej. Pamiętajmy, by nie tylko z okazji odpustu modlić się do św. Kazimierza, ale czynić to codziennie.

2. Witamy w naszej parafii nowego wikariusza ks. mgr Bogusława Sobusiaka. Otoczmy go modlitwą, ale także życzliwością, zaangażowaniem i pomocą w pracy katechetycznej i duszpasterskiej.

3. Dziękujemy za świadectwo wiary, tym którzy z okazji odpustu wczoraj przystąpili do spowiedzi oraz uczestniczyli we Mszy św. na cmentarzu.

4. We wtorek o godz. 8.00 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla Zespołu Szkół Publicznych. Zapraszamy wszystkich uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Podajemy rozkład odjazdów autobusu: Żdżary - 7.05, Narożniki - 7.20, Podlesie 7.30; Zadębie 7.40.

5. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla przedszkolaków i ich rodziców we wtorek o godz. 9.00.

6. W środę różaniec o 1730 poprowadzi róża Marii Kaczocha.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Prosimy, by wszyscy, którzy się jeszcze nie wyspowiadali uczynili to wg porządku:

- w środę od godz. 17.00 dzieci ze szkoły podstawowej

- we czwartek od godz. 17.00 młodzież z gimnazjum

- w piątek od godz. 17.00 młodzież szkół średnich i dorośli.

8. W I czwartek obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Spowiedź od godz. 17.00, o 17.30 modlitwa różańcowa, o 18.00 Msza św. z kazaniem, a po niej spotkanie organizacyjne na prałtówce.

9. W I piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Prosimy o 2 samochody z rodzin - Władysławy Kawa i Heleny Małek.

10. W I sobotę różaniec i modlitwy za powołanych i o nowe powołania poprowadzą mieszkańcy ul. Kopernika. Zapraszamy do liczniejszego udziału w tym nabożeństwie wszystkich parafian.

11. Dziękujemy rodakowi ks. A. Pankowi za pomoc duszpasterską w parafii za wygłoszone homilie, posługę w konfesjonale i modlitwę przy ołtarzu. Życzymy szczęśliwego lotu i zapraszamy do rodzinnej parafii. Szczęść Boże.

12. Zakończyły się prace nad wykonaniem nowych 4 konfesjonałów w naszym kościele. Dwa konfesjonały w kaplicach bocznych są przeznaczone dla wszystkich, a szczególnie dla osób które nie dosłyszą – można w nich klęczeć, a nawet usiąść. Dziękujemy stolarzowi z parafii za ich wykonanie.

13. Dwa stare konfesjonały oraz 13 starych ławek z babińca i 6 starych ławek z nawy głównej przekazaliśmy do sanktuarium w Odporyszowie. Ks. Kustosz obiecał, że parafianie z Radgoszczy będą mieć przy spowiedzi promocję.

14. Dla zapewnienia jak najlepszych warunków działalności grupy młodzieżowej - ponieważ będzie tworzony zespół muzyczny - w piwnicach prałatówki wygospodarowano piękną salę. Dziękujemy parafianom: Marian Błocho, Mateusz Szwajkosz, Eugeniusz Burzec, Józef Warias, Tomasz Kmieć za wykonaną pracę. Bóg zapłać.

15. W Gościu Niedzielnym jest za darmo płyta z książką do słuchania „O naśladowaniu Chrystusa”. Dzięki tej książce wielu ludzi jeszcze głębiej uwierzyło w Pana Jezusa. W Małym Gościu jest za darmo płyta z filmem pt. „Szatan z 7 klasy”. Prosimy o nabywania obu czasopism.

16.  Dziękujemy osobom, które sprzątały w tym tygodniu kościół. Bóg zapłać. Do sprzątania w sobotę od godz. 8.00 prosimy panie: Schab Zofia, Ptak Felicja, Golec Wanda, Pikul Maria.

Aktualności

Ogłoszenia parafialne

Warto przeczytać

Please publish modules in offcanvas position.