XXXIII Niedziela Zwykła - 15 listopada

1. Przyszła niedziela jest uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata kończącą rok liturgiczny.

2. Dziękujemy nauczycielom, młodzieży i chórowi parafialnemu za przygotowanie akademii z okazji Święta Niepodległości.

3. W środę różaniec o godz. 16.30 poprowadzi róża Władysławy Wróbel.

4. Katecheza parafialna dla klas V szkoły podstawowej w piątek o 16.15 na prałatówce.

5. Wypominki całoroczne czytane w niedzielę o godz. 6.45 są podzielone na 2 części i czytane na zmianę. Podobnie podzielone i czytane są wypominki o godz. 9.45. Dziękujemy za ofiary złożone na Wypominki. W intencji składających ofiary na Wypominki odprawimy Msze św.

6. Dziękujemy parafianom - Eugeniuszowi Burcowi i Zenonowi Wariasowi za pracę wykonane przy remoncie zasilania elektrycznego na prałatówce. Bóg zapłać.

7.  Do bibliotek parafialnej zostały dokupione nowe, bardzo ciekawe książki. Biblioteka jest czynna w każda środę godzinę przed Mszą św. Zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do wypożyczania i czytania bardzo wartościowych książek.

8.  Aby zaoszczędzić na opłatach za wywóz śmieci od poniedziałku na cmentarzu będzie ustawiona przyczepa na zniszczone żywe kwiaty. Plastikowe doniczki prosimy odkładać osobno. Każdy kto tylko może, proszony jest aby zabierać z cmentarza śmieci do domu.

9. Na naszej stronie parafialnej ukazało się pod 500 zdjęć przedstawiających życie naszej parafii. Zapraszamy do odwiedzania strony parafialnej.

10. Aby pomóc prześladowanym chrześcijanom w Syrii (to nie są terroryści) będzie organizowana zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego takiego jak lodówki, pralki, akumulatory itp. oraz sprzętu elektronicznego np. TV, komputery, drukarki telefony. Sprzęt elektroniczny, by nie był zalany deszczem składamy w budynku gospodarczym przy plebanii, pozostały sprzęt na wyznaczonym miejscu przed budynkiem. Oczyśćmy nasze domu z elektrośmieci dając nadzieję żyjącym bez domu na krańcu świata. Pomagajmy sobie nawzajem w przywożeniu śmieci do 17 grudnia. Ulotki na ten temat rozdają ministranci.

11. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym jest artykuł o naszej parafii. Jest jeszcze kilka Małych Gości dla dzieci i młodzieży.

12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian:Farat Bożena, Nowak Katarzyna, Podosek Krystyna, Lichorobiec Janina.

Aktualności

Ogłoszenia parafialne

Warto przeczytać

Please publish modules in offcanvas position.