I Niedziela Adwentu – 29 listopada

1. W najbliższą sobotę 5 grudnia w Peru, zostaną wyniesieni do chwały ołtarzy trzej męczennicy, wśród których są dwaj polscy franciszkanie: ojciec Michał Tomaszek oraz ojciec Zbigniew Strzałkowski, którzy 9 sierpnia 1991 roku ponieśli śmierć męczeńską z rąk terrorystycznej organizacji, która uznała ich pracę misyjną za szkodliwą dla rozwoju komunistycznej rewolucji w Peru. O. Zbigniew Strzałkowski pochodzi z naszej diecezji urodził się w Zawadzie koło Tarnowa.

2. Rozpoczynamy dziś Adwent czyli czas duchowego przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia. Podejmijmy dobre postanowienia, by przychodzić na Roraty które będą o godz. 7.00 i 17.00, przystępujmy do spowiedzi i Komunii św. Od poniedziałku w sklepach spożywczych będą wystawione kosze na dar serca dla rodzin potrzebujących wsparcia. Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane świece na wigilijny stół oraz pobłogosławione opłatki.

3. W poniedziałek po Roratach rano i wieczorem dzieci, które złożą jako dar serca na pomoc dla chorych dzieci symboliczną złotówkę otrzymają folder Drzewo Życia. Na kolejnych roratach rano i wieczorem dzieci będą otrzymywały niespodzianki.

4. Prosimy aby dzieci, przynosiły na roraty serduszka z dobrymi uczynkami i z zapisanymi intencjami modlitw, które będą czytane w czasie modlitwy wiernych. Po losowaniu zabiorą do domu żłóbek z Dzieciątkiem Jezus, by z całą rodziną pomodlić się przy nim w domu. Serdecznie prosimy rodziców, by przychodzili z dziećmi na roraty oraz by zmobilizowali starsze dzieci do udziału w Roratach.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Prosimy, by wyspowiadać się według następującego porządku:

-  w środę od godz. 16.00 cała szkoła podstawowa

-  w czwartek od godz. 16.00 całe gimnazjum

- w piątek od godz. 16.00 młodzież szkół średnich i dorośli. Oczywiście zapraszamy do spowiedzi od poniedziałku.

6. Ponieważ w okresie zimowym Msza św. w I piątki w Narożnikach będzie o godz. 16.00, dlatego w kościele w I piątek będzie spowiadał tylko jeden kapłan. Dzieci i gimnazjaliści mają obowiązek wyspowiadać się w środę i czwartek, a nie dopiero w piątek.

7. Katecheza parafialna dla klas szóstych w poniedziałek o godz. 16.15 na prałatówce, po niej dzieci uczestniczą obowiązkowo w roratach.

8. We wtorek na wieczorne Roraty zapraszamy wszystkich przedszkolaków wraz z rodzicami.

9. W środę o godz. 17.00 obowiązkowe spotkanie dzieci I komunijnych i ich rodziców.

10. W I czwartek obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Spowiedź od 16.00, różaniec o 16.30, o 17.00 Msza św.

11. W środę różaniec o 1630 poprowadzi róża Elżbiety Wolak.

12. W środę po Mszy św. wieczornej ważne spotkanie wszystkich pań z Caritasu.

13. W I piątek udamy się do chorych. Prosimy o 2 samochody z rodzin: Marii Dudek i Eugenii Warzecha.

14. W I sobotę liturgię Mszy św. i różaniec za powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne o godz. 16.30 poprowadzą mieszkańcy Górek.

15. Dobrym postanowieniem na adwent może być czytanie bardzo dobrych książek wypożyczonych z naszej Biblioteki Parafialnej. Jest czynna w każdą środę godzinę przed wieczorną Mszą św.

16. Prosimy o składanie na tacę pobranych z przedsionka kościoła deklaracji wstąpienia do Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca w naszej parafii.

17. Dziękujemy wszystkim za gest zrozumienia i składanie zniszczonych żywych kwiatów z cmentarza na przyczepę. Prosimy o dalsze składowanie kwiatów dzięki temu zaoszczędzimy sporo pieniędzy za wywóz śmieci.

18. Dzieci ze Szkolnego Koła Caritas zapraszają w sobotę o godz. 10.00 na prałatówkę dzieci niepełnosprawne na spotkanie ze św. Mikołajem.

19. Zachęcamy do nabycia u ministrantów i czytania Gościa Niedzielnego w którym są informacje o światowych dniach młodzieży i pielgrzymce do Afryki papieża Franciszka. W Małym Gościu jest oprócz ciekawych opowiadań dla dzieci płyta CD z wesołymi piosenkami nie tylko dla dzieci. Jest nowy numer Żyjmy Ewangelią, a w nim zdjęcia i kazanie z naszego kościoła.

20. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy panie: Kogut Barbara, Błocho Alicja, Sipior Lidia, Bugaj Justyna.

Aktualności

Ogłoszenia parafialne

Warto przeczytać

Please publish modules in offcanvas position.