IV Niedziela Adwentu – 20 grudnia

1. W poniedziałek będzie w naszym kościele całodzienna spowiedź adwentowa. Porządek spowiedzi do południa od godz. 8.30 do 10.00 i od 10.30 do 12.00. Po południu od godz. 15.00 do 16.30 i od 17.00 do 18.00. Prosimy, by wszyscy parafianie, zwłaszcza młodzież szkół średnich - wyspowiadali się w tym dniu. Roraty w poniedziałek będą o godz. 8.00 i 18.00.

2. Obowiązkowa katecheza parafialna dla klasy IV a w poniedziałek o godz. 17.15. na prałatówce. Po katechezie dzieci maja obowiązek uczestniczyć w roratach.

3. W sklepach do czwartku są wystawione kosze na dar serca dla rodzin potrzebujących wsparcia.

4. We wtorek po wieczornych roratach bardzo ważne spotkanie Pań z Caritasu. W środę od godz. 9.00 rodziny, które otrzymują przed świętami pomoc proszone są o ich odbiór darów z garażu na plebanii.

5. We wtorek od godz. 8.00 udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Prosimy zgłosić także tych chorych, którzy nie byli do spowiedzi przed świętami. Prosimy o samochody z rodzin Heleny Pikul i Marii Czerwona. Prosimy zadbać o to by nikt z parafian nie był pozbawiony sakramentów świętych na święta.

6. W czwartek będziemy przeżywać Wigilię Bożego Narodzenia. Prosimy o religijne przeżycie tej rodzinnej uroczystości. W czasie Wieczerzy odczytajmy Ewangelię o Narodzeniu Pana Jezusa, odmówmy wspólny pacierz, połammy się opłatkiem i śpiewajmy kolędy. Nie zapomnijmy w tym dniu o samotnych i chorych. Nie spożywajmy w tym dniu potraw mięsnych i alkoholu.

7. Pasterka w Narożnikach będzie o godz. 22. 00, w kościele parafialnym o 24. 00. O godz. 23.40 w kościele w oczekiwaniu na Boże Narodzenie będziemy modlić śpiewem Ciemnej Jutrzni Adwentowej. Na Pasterce będzie składka na Fundusz Obrony Życia.

8. Gratulujemy 32 osobom z naszej parafii, które przez 9 miesięcy otaczały modlitwą dzieci nienarodzone zagrożone zabiciem.

9. W Boże Narodzenie Msze św. tak jak w niedzielę. W święto św. Szczepana tradycyjnie nie będzie Mszy św. popołudniowej.

10. Dla wszystkich którzy przyjechali z zagranicy i nie zdążyli się wyspowiadać będzie okazja do spowiedzi we wtorek, w środę i czwartek od 6.30 do 7.30. Nie będzie spowiedzi po południu.

11. Rozprowadzane są świece na wigilijny stół oraz pobłogosławione opłatki.

12. Prosimy by w najbliższą niedzielę, która jest niedzielą Świętej Rodziny z Nazaretu, małżonkowie usiedli w kościele razem - będzie odnowienie przysięgi małżeńskiej.

13. Zachęcamy do nabycia u ministrantów i czytania podwójnego numeru Gościa Niedzielnego, jest w nim piękne zdjęcie Świętej Rodziny, wiele ciekawych artykułów choćby np. ten - czy Pan Jezus mógł się przeziębić w Betlejem? Gość jest w cenie 7 zł., jest także nowy numer Żyjmy Ewangelią.

14. Prosimy, aby strażacy we wtorek rano przywieźli do kościoła i zainstalowali choinki.

15. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła we wtorek od godz. 11.00 prosimy panie: Dziedzic Joanna, Kacała Justyna, Brzychczy Zuzanna, Pikul Agata oraz w czwartek od godz. 8.00 panie: Taraska Leokadia, Kwiecień Ewa, Nowak Iwona, Seternus Teresa.