XXXII Niedziela Zwykła - 6 listopada

1. Wypominki jednorazowe listopadowe w niedzielę o godz. 15.30, w poniedziałek i wtorek o godz. 16.30.

2. W środę różaniec o 16.30 poprowadzi róża Józefa Wariasa.

3. W środę o godz. 17.00 spotkanie dzieci I komunijnych i ich rodziców.

4. W piątek będziemy obchodzić 98 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zapraszamy wszystkich Parafian na uroczystą Mszę św. o godz. 17.00, a po niej na akademię przygotowaną przez młodzież. Z racji Święta Narodowego w piątek Biskup Diecezjalny udziela wszystkim dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Zachęca do modlitwy za Ojczyznę i do pełnienia uczynków miłosiernych.

5. W przyszła niedzielę będzie miało miejsce zamknięcie Drzwi Świętych Roku Miłosierdzia.

6. Katecheza parafialna dla klasy V b i VI b w poniedziałek, a dla klasy V a we wtorek na prałatówce o godz. 15.45.

7. Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie dziękuje wszystkim ofiarodawcom kwesty na cmentarzu. Bóg zapłać! Codziennie w intencjach dobroczyńców odprawiana jest w Seminarium Msza św.

8. Aby można było wybudować nowe szpitale, szkoły i studnie w krajach gdzie prześladowani są chrześcijanie w parafii będzie przeprowadzona akcja zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka do 13 listopada przy budynku gospodarczym na plebanii.

9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Solidarności z prześladowanymi chrześcijanami w Syrii. Przed kościołem będzie składka do puszek. Módlmy się o pokój w krajach objętych wojną i o wolność religijną dla chrześcijan.

10. Stolica Apostolska przypomina, że Kościół opowiada się za pochówkiem ciał, a kremację ciała tylko dopuszcza w pewnych przypadkach. Bliższe informacje na ten temat w dzisiejszym Gościu Niedzielnym.

11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Kupiec Urszula, Stefańczyk Janina, Błachaniec Czesława, Rychlińska Julia.