I Niedziela Adwentu – 27 listopada

1. Rozpoczynamy dziś Adwent czyli czas duchowego przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia. Podejmijmy dobre postanowienia, by przychodzić na Roraty które będą o godz. 7.00 i 17.00, przystępujmy do spowiedzi i Komunii św. Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane świece na wigilijny stół oraz pobłogosławione opłatki.

2. W poniedziałek po Roratach rano i wieczorem dzieci, otrzymają plansze z szopką. Na kolejnych Roratach rano i wieczorem dzieci będą otrzymywały niespodzianki.

3. Prosimy aby dzieci, przynosiły na roraty serduszka z dobrymi uczynkami i z zapisanymi intencjami modlitw, które będą czytane w czasie modlitwy wiernych. Po losowaniu zabiorą do domu żłóbek z Dzieciątkiem Jezus, by z całą rodziną pomodlić się przy nim w domu.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Prosimy, by wyspowiadać się według następującego porządku:

- w środę od godz. 16.00 cała szkoła podstawowa

- w czwartek od godz. 16.00 całe gimnazjum

- w piątek od godz. 16.00 młodzież szkół średnich i dorośli. Oczywiście zapraszamy do spowiedzi od poniedziałku.

5. We wtorek na wieczorne Roraty zapraszamy wszystkich przedszkolaków wraz z rodzicami.

6. W I czwartek obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Spowiedź od 16.00, różaniec o 16.30, o 17.00 Msza św.

7. W środę różaniec o 1630 poprowadzi róża Elżbiety Wolak.

8. W środę po Mszy św. wieczornej ważne spotkanie wszystkich pań z Caritasu.

9. W I piątek udamy się do chorych. Prosimy o 2 samochody z rodzin: Władysławy Kawa i Bronisławy Urban.

10. W I sobotę liturgię Mszy św. i różaniec za powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne o godz. 16.30 poprowadzą mieszkańcy Żdżar Północnych.

11. Na zapłatę rachunku za wywóz śmieci z cmentarza zebrano w ubiegłą niedzielę 2953 zł i 82 grosze. Rachunek to kwota blisko 5000 zł.

12. Dziękujemy wszystkim za składanie zniszczonych żywych kwiatów z cmentarza na przyczepę. Prosimy o dalsze składowanie kwiatów dzięki temu zaoszczędzimy sporo pieniędzy za wywóz śmieci.

13. W roku 2008 gdy wykonywane było oświetlenie wokół kościoła, parafii nie było stać na pełne oświetlenie. Ponieważ przy babińcu było dotąd ciemno zamontowano dodatkową lampę z ofiar pochodzących między innymi od indywidualnych ofiarodawców z ul. Witosa i ul Orzeszkowej. Koszt lampy wraz z oprzyrządowaniem to kwota 3081 zł. Dziękujemy panom Eugeniuszowi Burcowi oraz Zygmuntowi Wariasowi za wykonane prace oraz Józefowi Rojowi i Janowi Idzikowi za pomoc w robotach ziemnych.

14. Prosimy o składanie na tacę pobranych z przedsionka kościoła deklaracji wstąpienia do Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca w naszej parafii.

15. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza do udziału w Pielgrzymce do Torunia z okazji 25-lecia powstania Radia Maryja. Bliższe informacje w kancelarii parafialnej.

16. Zachęcamy do nabycia u ministrantów i czytania Gościa Niedzielnego w którym są informacje o tym jak doszło do afery Amber Gold. W Małym Gościu jest za darmo lampion na roraty dla dzieci.

17. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy panie: Pikul Grażyna, Lorkiewicz Monika, Frąc Dorota, Labak Zofia.