II Niedziela Adwentu – 4 grudnia

1. Przeżywamy dzisiaj dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem składka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

2. W środę różaniec o 1630 poprowadzi róża Grażyny Chwałek.

3. W czwartek będziemy przeżywać uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 17.00. W Narożnikach o godz. 16.00. O godz. 6.40 będziemy śpiewać Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 16.30 różaniec poprowadzi róża Teresy Kubek.

4. W środę o 17.00 obowiązkowe spotkanie dzieci I komunijnych i ich rodziców.

5. Zachęcamy do pobożnego udziału w Roratach odprawianych o godz. 7.00 i 17.00.

6. Obowiązkowa katecheza parafialna dla klasy IV a w poniedziałek o godz. 16.15, a dla VI a szkoły podstawowej we wtorek o godz. 16.15 na prałatówce.

7. W przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na rzecz wyposażenia nowo budowanej kaplicy w Szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej.

8. Od dzisiaj Panie z Caritasu i dzieci ze Szkolnego Koła Caritas po każdej Mszy św. w niedzielę i w ciągu tygodnia rozprowadzają świece na wigilijny stół oraz pobłogosławione opłatki.

9. Dziękujemy serdecznie Marii i Emilowi Jaje ze Smykowa za ofiarę 500 zł., oraz pewnej osobie z Narożnik za 300 $ na remont ogrodzenia przy kaplicy w Narożnikach. Bóg zapłać.

10. Jak wszyscy dobrze wiemy nasz kościół jest położony na piasku, blisko bardzo ruchliwej powiatowej drogi, na której wyhamowują ciężkie samochody i dlatego niestety nasz kościół poddany jest nieustannym wstrząsom. Z tego powodu pękają granitowe płytki w posadzce w kaplicach bocznych oraz w prezbiterium kościoła. W tym tygodniu firma z Dębicy wykuła popękany marmurowy podstopień w prezbiterium kościoła i zamontowała nowy. Koszt materiału i robocizna to kwota 1200 zł.

11. Zachęcamy do wypożyczania i czytania wartościowych książek religijnych z naszej biblioteki parafialnej, która czynna jest w każdą środę godzinę przed wieczorną Mszą św.

12. Ponieważ chryzantemy na grobach już przemarzły prosimy, aby do końca tego tygodnia wszystkie chryzantemy zabrać do domów lub złożyć na przyczepę, aby obniżyć koszty wywozu śmieci.

13. Jak uchronić się od często dziś występującego raka skóry, zastawka aortalna ratuje życie seniorom, dlaczego handlowcy skradli św. Mikołaja - o tym warto poczytać w dzisiejszym Gościu Niedzielnym.

14. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00: Kogut Katarzyna, Molęda Przemysław, Kuta Teresa, Bielat Janina.